Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Karol Głębocki | 2017-05-14 00:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Inauguracja prac na budowie ronda w Rozogach

Olsztyn24
Symboliczne rozpoczęcie budowy ronda w Rozogach (fot. GDDKiA)
Symbolicznym wbiciem łopaty zainaugurowano prace przy budowie ronda w Rozogach na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 53 i 59 realizowanej w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Wykonawcą robót jest firma Skanska SA, która do 3 października 2017 r. zrealizuje to zadanie za cenę 3,3 mln zł.

Inwestycja obejmuje przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 53 i 59 z drogą gminną i powiatową na rondo, budowę chodników, przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę odwodnienia drogowego, budowę oświetlenia ulicznego, budowę zatok autobusowych oraz budowę parkingu. Zadanie obejmuje także przebudowę odcinków dróg krajowych 53 i 59 o łącznej długości ok. 800 m. Inwestycja jest realizowana w systemie „projektuj i buduj”, więc przed przystąpieniem do robót budowlanych wykonawca miał za zadanie dostosować istniejącą dokumentację projektową do obowiązujących przepisów, zarządzeń GDDKiA i wymagań wynikających z uzyskanych przez wykonawcę w trakcie prac projektowych uzgodnień.

Budowa ronda w Rozogach realizowana jest w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Program ten stanowi część Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-23 (z perspektywą do 2025). Obecnie w Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na terenie Warmii i Mazur na lata 2016 -2019 zatwierdzonych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa jest 39 zadań.
R E K L A M A
banner
W powiecie szczycieńskim realizacja Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych przyniesie poprawę bezpieczeństwa także w innych miejscach. W Szczytnie na ogłoszenie przetargu oczekuje rozbudowa ulicy Leyka (dk 53), a na etapie opracowywania dokumentacji technicznej znajduje się przebudowa ulic Warszawskiej i Marii Skłodowskiej–Curie (dk 57). Przygotowywane są przetargi na wykonanie dokumentacji technicznej dla rozbudowy drogi krajowej nr 53 na odcinku Rozogi – Dąbrowy oraz drogi nr 57 Dębówko – Szczytno.

Dobór zadań do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych nastąpił poprzez wybranie z planów GDDKiA tych inwestycji, dla których zostały określone najwyższe klasy ryzyka. Realizacja Programu w wymiarze wieloletnim pozwoli na zmniejszenie liczby odcinków niebezpiecznych i wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego (redukcja liczby wypadków i ich ofiar). Lista tych zadań będzie każdego roku aktualizowana.

Karol Głębocki

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl