Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Karol Głębocki | 2017-05-06 15:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszyły prace na budowie ciągu pieszo-rowerowego w Dywitach

Olsztyn24
Symboliczne wbicie łopaty pod inwesycję (fot. GDDKiA)
Wbiciem pierwszej łopaty rozpoczęły się dzisiaj (6.05) prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego na odcinku drogi krajowej nr 51 Dywity–Kieźliny wraz z budową kładki dla pieszych i rowerzystów. Wykonawcą robót jest firma MAR–TRANS z Barczewa, która wybuduje chodnik i ścieżkę rowerową za cenę 1,9 mln zł. Budowa potrwa do końca października bieżącego roku.

Zadanie będzie realizowane w ramach PBDK Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Inwestycja obejmuje wykonanie na odcinku dk 51 o długości ponad 1,2 km ciągu pieszo–rowerowego o szerokości 3,5 m, zjazdów, kanalizacji deszczowej, 2 zatok autobusowych, a także budowę kładki dla pieszych i budowę dwóch przepustów pod ciągiem pieszo–rowerowym.

Obecnie w województwie warmińsko-mazurskim z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych realizowana jest budowa ronda w Węgorzewie oraz budowa ciągu pieszo–rowerowego w ciągu drogi krajowej nr 16 na odcinku Kisielice–Ogrodzieniec. Niebawem rozpoczną się prace przy budowie ronda w Rozogach na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 53 i 59.
R E K L A M A
banner
Zakończył się przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 59 z ulicą Świderską w Giżycku wraz z rozbudową istniejącego układu drogi krajowej do przekroju dwujezdniowego. Na ogłoszenie przetargu oczekują kolejne zadania, m.in. rozbudowa dk 53 w Szczytnie (ul. Leyka) czy przebudowa drogi i budowa chodnika w ciągu dk 51 na odcinku Smolajny–Kosyń.

Komentarze [1]
~stary malkontent / 2017-05-08 13:10
To dobrze, że myśli się o pieszych i rowerzystach na tak ważnej trasie. Chciałem podzielić się uwagą , że na południu naszego miasta (czyli droga na Butryny) trwa budowa obwodnicy. To teren, gdzie zawsze było dużo pieszych i rowerzystow. Kiedyś była tan trasa rowerowa po lewej stronie szosy. Teraz ze zrozumiałych powodów jej nie ma. Ale że jest bardzo potrzebna to już przez wielu użytkowników została wydeptana nowa. Lecz nie do końca. Z tego powodu bardzo wielu pieszych i rowerzystów porusza się poboczem. Nawet "biegaczy " tam widuję. Na litość boską - czy nie stać nikogo na przejechanie przez skraj lasu maszyną i zrobienie prowizorki. Będzie to zarazem pas p-poż. Droga jest tam wąska, ruch duży. Przy takim natężeniu ruchu o nieszczęście tam łatwo.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl