Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Karol Głębocki | 2017-05-06 15:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszyły prace na budowie ciągu pieszo-rowerowego w Dywitach

Olsztyn24
Symboliczne wbicie łopaty pod inwesycję (fot. GDDKiA)
Wbiciem pierwszej łopaty rozpoczęły się dzisiaj (6.05) prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego na odcinku drogi krajowej nr 51 Dywity–Kieźliny wraz z budową kładki dla pieszych i rowerzystów. Wykonawcą robót jest firma MAR–TRANS z Barczewa, która wybuduje chodnik i ścieżkę rowerową za cenę 1,9 mln zł. Budowa potrwa do końca października bieżącego roku.

Zadanie będzie realizowane w ramach PBDK Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Inwestycja obejmuje wykonanie na odcinku dk 51 o długości ponad 1,2 km ciągu pieszo–rowerowego o szerokości 3,5 m, zjazdów, kanalizacji deszczowej, 2 zatok autobusowych, a także budowę kładki dla pieszych i budowę dwóch przepustów pod ciągiem pieszo–rowerowym.

Obecnie w województwie warmińsko-mazurskim z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych realizowana jest budowa ronda w Węgorzewie oraz budowa ciągu pieszo–rowerowego w ciągu drogi krajowej nr 16 na odcinku Kisielice–Ogrodzieniec. Niebawem rozpoczną się prace przy budowie ronda w Rozogach na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 53 i 59.
R E K L A M A
banner
Zakończył się przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 59 z ulicą Świderską w Giżycku wraz z rozbudową istniejącego układu drogi krajowej do przekroju dwujezdniowego. Na ogłoszenie przetargu oczekują kolejne zadania, m.in. rozbudowa dk 53 w Szczytnie (ul. Leyka) czy przebudowa drogi i budowa chodnika w ciągu dk 51 na odcinku Smolajny–Kosyń.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl