Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-05-17 16:25 | Rozmiar tekstu: A A A
26. rocznica powołania Straży Granicznej

Strażnicy graniczni z Warmii i Mazur na centralnych uroczystościach

Olsztyn24
Centralne uroczystości z okazji Święta Straży Granicznej w Zamościu (fot. WMOSG - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W poniedziałek (16.05) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyły się centralne obchody Święta Straży Granicznej z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka.

Oprawę muzyczną w trakcie uroczystości w Zamościu zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna SG. Goście i publiczność mogli obejrzeć defiladę i prezentację musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej SG.

Na Rynku Wielkim w Zamościu odbył się uroczysty apel, podczas którego prezydent RP wręczył nominacje generalskie komendantowi głównemu SG gen. bryg. Markowi Łapińskiemu i jego zastępcy  gen. bryg. Tomaszowi Pradze. Prezydent RP w asyście ministra SWiA wręczył również Medale za Długoletnią Służbę.
R E K L A M A
banner
Ponadto podczas uroczystości 84 funkcjonariuszy zostało promowanych na pierwszy stopień oficerski, w tym 12 z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. A najlepszym okazał się ppor. SG Bartosz Kierul, pełniący służbę na co dzień w Placówce Straży Granicznej w Grzechotkach.

Prezydent RP nadał 9 funkcjonariuszom Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej medale za długoletnią służbę. Również minister SWiA wyróżnił medalem za zasługi 4 osoby z WMOSG. Z rąk prezydenta RP srebrny medal za długoletnią służbę odebrał ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz komendant z Placówki SG w Grzechotkach. Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Marek Łapiński przyznał odznakę Straży Granicznej 6 funkcjonariuszom z Warmii i Mazur.

Natomiast sekretarz stanu MSWiA Jakub Skiba wręczył  puchar zwycięzcom zawodów sportowych Mistrzostw Straży Granicznej w roku 2016, w których I miejsce zdobył Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. Puchar odebrał komendant oddziału.

Święto formacji było okazją do wręczenia wyróżnień, awansów oraz odznaczeń funkcjonariuszom i pracownikom. W Warmińsko-Mazurskim Oddziale SG awansowano 15 funkcjonariuszy w korpusie oficerów, 71 w korpusie chorążych oraz 56 w korpusie podoficerów. Z okazji święta komendant WMOSG płk SG Tomasz Semeniuk wyróżnił też 30 osób emblematem pamiątkowym.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl