Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
WMOSG | 2017-02-28 20:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażnicy graniczni pobiegli dla żołnierzy wyklętych

Olsztyn24
Strażnicy Graniczni w biegach Tropem Wilczym (fot. WMOSG - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W niedzielę (26.02) funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Grzechotkach, Braniewie, Olsztynie, Baniach Mazurskich, Gołdapi i Dubeninkach oraz z komendy oddziału w Kętrzynie uczestniczyli na terenie miast Warmii i Mazur w biegu poświęconym Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Bieg Tropem Wilczym jest jedną z największych imprez sportowo–historycznych w Polsce. W tym roku ok. 60 tys. biegaczy przebiegło trasę na dystansie 1963 metrów, co jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek.

W Pieniężnie odbyła się już V edycja ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych na dystansie 1963 m oraz 6 km. Funkcjonariusze SG na czele z komendantem z PSG w Grzechotkach aktywnie wzięli udział w biegu upamiętniając Żołnierzy Niezłomnych.
R E K L A M A
banner
Natomiast na tężniach gołdapskich, gdzie głównym organizatorem przedsięwzięcia była JW 4808 w Gołdapi w biegu uczestniczyli funkcjonariusze z pobliskich placówek.

Wszystkim funkcjonariuszom Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej  biorącym aktywny udział w historycznym biegu przyświecał jeden cel, przebiec dla „Nich” i pamiętać o ich roli, jaką odegrali w historii Polski.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl