Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-05-24 11:58 | Rozmiar tekstu: A A A

MOK zaprasza - koncertowo w szczytnym celu

Olsztyn24
Kamienica Naujacka MOK w Olsztynie
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na kulturalny koniec tygodnia. W programie spektakl muzyczny, koncert i wystawa.

Spektakl charytatywny „Symptomy”

Całkowity dochód z występu zostanie przekazany na rzecz Ośrodka Wsparcia dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Olsztynie - MOPS Olsztyn. Rok temu wspólnie z miłośnikami sztuki teatralnej udało się zebrać podczas monodramu „Happy New Day” ponad 2 tysiące złotych dla dorosłych z autyzmem. Spektakl „Symptomy” dla widzów dorosłych (od 16 roku życia) odbędzie się 25 maja o godz. 20.30 w sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena.
R E K L A M A
banner
O spektaklu:

Wieloznaczny, eksperymentalny i intrygujący.

„Symptomy” to cykl nieco eksperymentalnych utworów Jarka Kordaczuka skomponowanych do bardzo osobistych tekstów Agnieszki Kołodyńskiej, która wykonuje tu również „partię Aktora”. Wszystkie dźwięki poza partią aktora, czyli partie zmultiplikowanego kontrabasu i monoctone realizowane są przez kompozytora. Z  jednej strony z racji zaangażowania aktorki i jej rekwizytów staje się trochę jakby spektaklem. Z drugiej zaś, z racji rozpisania w partyturze wskazówek dot. sposobu intonowania, rytmizowania i frazowania tekstu, skłania się w stronę typowej formuły koncertującej, niestroniącej jednak od partii improwizowanych.  

Bilet: wrzut do puszki od 30 zł

Wernisaż wystawy malarstwa Hanny Pyrzyńskiej

Wystawa zostanie otwarta 26 maja o godzinie 17.00 w Galerii Amfilada w Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury.

Stary nowy blues - koncertowa premiera solowej płyty Pawła Szymańskiego

Ascetyczna muzyka i zdecydowana treść! W ramach Olsztyńskich Dobranocek Bluesowych koncertowa premiera solowej płyty pt. „Dziecko Rawy Blues” Pawła Szymańskiego. Płyta ukaże się pod koniec maja nakładem wydawnictwa Flower Records. Na CD znajdzie się materiał zdecydowanie bluesowy, co oprócz repertuaru użytych form muzycznych podkreślają mocne partie gitary slide w większości piosenek. Utwór tytułowy „Szpital Św. Jakuba” jest interpretacją znanego tematu jazzowego „St. James Infirmary”, do którego tekst napisał Maciej Zembaty. Płyta podsumowuje bluesowe dokonania P. Szymańskiego, obecnego na scenie od ok. 20 lat i jest też podziękowaniem autora dla legendarnego krakowskiego muzyka Pawła Ostafila. W jednym zdaniu muzykę zawartą na płycie można określić jako ascetyczną w formie i zdecydowaną w treści! Koncert odbędzie się 26 maja o godz. 18.00 w sali kameralnej w Kamienicy Naujacka.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl