Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-05-27 14:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Z Pawłem Szymańskim o „Szpitalu św. Jakuba”

Olsztyn24
Paweł Szymański | Więcej zdjęć »
W Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbyło się wczoraj (26.05) spotkanie z cyklu Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe. Tematem przewodnim muzycznego wieczoru była premiera solowej płyty Pawła Szymańskiego „Szpital św. Jakuba”.

Płyta ukaże się pod koniec maja nakładem wydawnictwa Flower Records. Na CD znajdzie się materiał zdecydowanie bluesowy, co oprócz repertuaru użytych form muzycznych podkreślają mocne partie gitary slide w większości piosenek.

Utwór tytułowy „Szpital Św. Jakuba” jest interpretacją znanego tematu jazzowego „St. James Infirmary”, do którego tekst napisał Maciej Zembaty. Płyta podsumowuje bluesowe dokonania Szymańskiego, obecnego na scenie od około 20 lat i jest też podziękowaniem autora dla legendarnego krakowskiego muzyka Pawła Ostafila.
R E K L A M A
banner
Więcej na temat m.in. genezy płyty i inspiracji autora w zapisie audio rozmowy z prowadzącą spotkanie Joanną Mariuk (MOK). Zapraszamy do jego wysłuchania.

Z D J Ę C I A
P L I K   M P 3
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl