Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-06-05 16:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Trwa naprawa drogi wojewódzkiej nr 538

Olsztyn24
Podpisanie umów w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie (fot. WMUM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Samorządy wszystkich szczebli położone wzdłuż drogi nr 538 łączą siły, by naprawić ważny w tej części regionu ciąg komunikacyjny. Dzisiaj (5.06) umowy na realizację pięciu inwestycji podpisał marszałek Gustaw Marek Brzezin oraz przedstawiciele gminy Kurzętnik, miasta i gminy Nowe Miasto Lubawskie i powiatu działdowskiego. Łączna wartość zaplanowanych prac wyniesie ponad 3 mln zł. Lokalne samorządy dokładają blisko 700 tys. zł.

– Prace nad programem trwają już od ponad roku – mówi marszałek Brzezin. – Dotąd ustalaliśmy zakres niezbędnych prac, ocenialiśmy, które są priorytetowe, negocjowaliśmy udział finansowy każdej z zaangażowanych stron. Czas na pierwsze inwestycje. Cieszy gotowość do współpracy samorządowców. Każdy dokłada coś ze swojego budżetu i dzięki temu możemy systematycznie poprawiać kolejne fragmenty drogi.

Plan naprawczy drogi wojewódzkiej nr 538 jest rozłożony na siedem lat, od 2016 do 2022 roku, i ma pochłonąć ponad 42 mln zł. Długofalowe, systematyczne prace będą zmierzały do poprawy bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszego, ale przede wszystkim do przywrócenia ruchu pojazdów ciężkich na tej drodze. Obecnie, ze względu na zły stan techniczny 60 proc. nawierzchni oraz ograniczoną nośność wielu obiektów inżynierskich, dostępność do terenów inwestycyjnych w tej części regionu jest znacznie utrudniona.
R E K L A M A
banner
Samorząd województwa, przy wsparciu finansowym powiatów i gmin, przez które przebiega droga, przeprowadzi szeroko zakrojone prace naprawcze na drodze nr 538 – jezdnia zostanie poszerzona, podniesiona będzie nośność drogi, mosty i przepusty zostaną wyremontowane, a skrzyżowania przebudowane, powstaną nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.

Droga nr 538 przebiega przez południowo-zachodnią część województwa. Trasa o długości ok. 90 km łączy drogę krajową nr 7 w Nidzicy z autostradą A-1 i prowadzi przez miejscowości: Rozdroże, Uzdowo, Nowe Miasto Lubawskie, Łasin i Radzyń Chełmiński.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl