Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2017-04-10 14:10 | Rozmiar tekstu: A A A

W powiecie ruszają inwestycje

Olsztyn24
(fot. SP)
Z nastaniem wiosny zapaliło się zielone światło dla inwestycji powiatowych. Część z nich rozpocznie się już w kwietniu, na kolejne powiat stara się pozyskać środki.

Jako pierwsza rusza przebudowa 6 dróg w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Chodzi o odcinki Zabrodzie – Botowo, Radosty – Derc, Jemiołowo, Piotraszewo, Świątki – Żardeniki i Najdymowo. Wartość inwestycji to 11 mln zł. Prace zakończą się jesienią tego roku.

Po zawirowaniach związanych z budową hali sportowej z łącznikiem przy Zespole Szkół w Biskupcu, nad inwestycją zaświeciło słońce. Radni zdecydowali o zwiększeniu puli środków na realizację zadania, po tym jak się okazało, że oferenci biorący udział w przetargach wycenili wartość prac na więcej niż powiat założył.

– Zwiększamy środki do wysokości około 7,7 mln zł. Różnica w kwocie będzie pokryta po połowie przez Powiat Olsztyński i gminę Biskupiec. Obiekt ma być gotowy do użytku w sierpniu 2018 r. – przedstawiła stanowisko starosta Małgorzata Chyziak.
R E K L A M A
banner
Powiat stara się pozyskać środki na kolejne przedsięwzięcia. Największym z nich jest przebudowa Bloku Operacyjnego w Powiatowym Szpitalu w Biskupcu. Wartość inwestycji została oszacowana na 10 mln zł. Już został złożony wniosek o dofinansowanie połowy tej kwoty z Unii Europejskiej. Wyniki konkursu będą znane w sierpniu.

Na decyzję w sprawie środków na projekt cyfryzacji czeka z kolei druga powiatowa placówka zdrowotna – ZZOZ w Dobrym Mieście. Powiat myśli też o osobach niepełnosprawnych, planując montaż platformy schodowej na szynie krzywoliniowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kruzach. Inwestycja będzie kosztowała 80 tys. zł.

Jeszcze w kwietniu samorząd złoży wnioski na kolejne inwestycje. Chodzi o drugi etap projektu „e-mapa”, który zakłada poszerzenie funkcjonalności o e-płatność i udostępnianie drogą elektroniczną państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego wszystkim zainteresowanym. Powiat stara się pozyskać na ten cel środki z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Wartość inwestycji została oszacowana na 2,5 mln zł.

Kolejnym projektem do realizacji jest „e-administracja”, czyli wdrożenie systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją i udostępnienie e-usług mieszańcom powiatu.

Największe inwestycje Powiat realizuje we współpracy z gminami. Zostały już złożone trzy wnioski na przebudowę dróg w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Chodzi o dwa projekty w gminie Purda i jeden w Jonkowie. Wartość tych trzech inwestycji została oszacowana na ponad 30,5 mln zł. Kolejny nabór w ramach MOF będzie ogłoszony w grudniu 2017 r.

– Chcemy wystąpić z wnioskami na inwestycje drogowe w gminie Barczewo i Dywity na kwotę 27 mln zł., a także w gminie Gietrzwałd na prawie 7 mln zł. To oczywiście tylko te największe z planowanych inwestycji. Powiat myśli o każdej z dwunastu gmin i wszędzie będzie realizował mniejsze lub większe remonty i przebudowy dróg – podsumowuje starosta.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl