Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-06-13 20:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Premiery w Teatrze przy Stoliku

Olsztyn24
Teatr przy Stoliku (fot. archiwum)
Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur zaprasza na trzecią edycję projektu „Premiery w Teatrze przy Stoliku”.

Oryginalna forma teatralna będąca skrzyżowaniem lektury książki ze słuchowiskiem radiowym, czyli czytanie dramatów z pełną aktorską interpretacją, aczkolwiek bez dekoracji, kostiumów i sytuacji scenicznych oraz innych teatralnych atrybutów, po raz kolejny zagości w olsztyńskich bibliotekach oraz innych placówkach kultury i edukacji.

Nad całością czuwa Elżbieta Lenkiewicz, wieloletni kierownik literacki Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, pod której okiem, w ciągu 20 lat, aktorzy przeczytali przy stoliku aż 195 sztuk dramaturgów z całego świata.
R E K L A M A
banner
Nowością III edycji Teatru przy Stoliku jest popularyzacja olsztyńskiego środowiska literackiego, czyli debiuty dramaturgiczne dwóch autorów, z dwóch pokoleń: zasłużonego dla środowiska plastycznego Artura Nichthausera i radiowca wielu talentów Łukasza Staniszewskiego. Ponadto w Szkole Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi aktor Teatru Jaracza Marcin Kiszluk poprowadzi z młodzieżą warsztaty pn. Sztuka interpretacji teksu.

Projektowi, podobnie jak w ubiegłym roku, towarzyszą projekcje filmowych adaptacji dramaturgii światowej w kinie Studyjnym Awangarda 2.

Partnerami projektu są: Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych, PHD „Książnica Polska” Sp. Z o.o., Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi, Kino Studyjne Awangarda 2.

******
REPERTUAR TEATRU PRZY STOLIKU (III edycja)

19 czerwca 2017 (poniedziałek), godz. 17.00
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny  
Olsztyn, ul. Stare Miasto 33
ARTUR NICHTHAUSER  - PLANKTON
Czytają: Alicja Kochańska, Katarzyna Kropidłowska, Anna Lipnicka, Wiesława Szymańska

3 lipca 2017 (poniedziałek), godz. 18.00
Biuro Wystaw Artystycznych
Olsztyn, al. Piłsudskiego 38
STEPHEN SACHS – ARCYDZIEŁO NA ŚMIETNIKU
Czytają: Joanna Fertacz, Grzegorz Jurkiewicz (w scenerii prac Magdaleny Abakanowicz!)

7 sierpnia 2017 (poniedziałek), godz. 18.00
Miejski Ośrodek Kultury
Olsztyn, ul. Dąbrowszczaków 3
ANTONINA BRACANTI – WOLĘ NIE
Czytają: Joanna Fertacz, Małgorzata Rydzyńska

Wstęp wolny.

Komentarze [2]
~J. Pucis / 2017-07-03 11:54
Szkoda, że nie w SALI KAMERALNEJ TEATRU JARACZA. Jest lepszy klimat ... Światło skupione na aktorach i stoliku . Nastrój którego niestety nie może być tak jak ostatnio w WBP na Starym Mieście. Odgłosy z zewnątrz niestety zakłócały ciszę,w dalszej części sali nie było słychać aktorów... To było gorące popołudnie. Zainteresowanie ogromne. Sala wypełniona po brzegi to też i duszno... Czy można wrócić do SALI KAMERALNEJ. Przypuszczam, że chodzi o koszty. Przepraszam za ten pomysł , bo oczywiście najważniejsze jest to, że udało się rozpocząć III edycję. Cieszę się i dziękuję. J.Pucis
~widz / 2017-06-16 15:32
Bardzo się cieszę na nowe otwarcie Teatru przy stoliku! Pani Elżbieto nie będę się stale powtarzał jak bardzo czekamy na Pani kolejne stoliki. My wierni widzowie.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl