Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-06-14 19:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Mistrzyni cukiernictwa przeprowadziła czekoladowe warsztaty w ZSGS

Olsztyn24
Czekoladowe warsztaty w Gastronomiku | Więcej zdjęć »
Czekolada przywieziona w marcu przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie z targów Expo Sweet 2017 bardzo się dzisiaj (14.06) przydała. Część z tej słodkiej nagrody za „Ducha Ekipy” Expo Sweet wykorzystano podczas warsztatów czekoladowych dla nauczycieli zawodu w „Gastronomiku”. Warsztaty przeprowadziła Monika Ingaciuk, dyplomowany mistrz cukiernictwa, technolog firmy Ambasador 92, członek Klubu Szefów Kuchni.

- Takie warsztaty dla nauczycieli są bardzo potrzebne, bo w cukiernictwie ciągle pojawiają się nowe trendy - mówi Monika Ignaciuk. - Ja powtarzam, że trendem jest nasza wyobraźnia i tylko wyobraźnia nas ogranicza. Uczestnikom warsztatów daję więc pomysły jako bazę, a później wszystko zależy od ich fantazji.

Podczas warsztatów uczestnicy przede wszystkim poznawali nowe sposoby i zasady przygotowania czekoladowych dekoracji i pralin.
R E K L A M A
banner
- Takie szkolenia dla nauczycieli to bardzo ważna sprawa - mówi Monika Ignaciuk. - W szkole bowiem uczy się przyszłych cukierników, którzy po skończeniu szkoły idą w świat z nowymi pomysłami reprezentując zawód cukiernika.

Prowadząca warsztaty w ZSGS w Olsztynie była pierwszy raz. Duże wrażenie zrobiły na niej warunki, w jakich wiedzę zdobywają m.in. przyszli cukiernicy.

- Jestem ogromnie i bardzo mile zaskoczona, że szkoła jest tak dobrze doposażona - mówi. - Sprzęt jest naprawdę dobrej jakości, są różnego rodzaju pracownie do prowadzenia warsztatów, jak chociażby pracownia czekolady. Są pracownie cukiernicze, pracownie deserowe, co jest naprawdę bardzo dużym plusem szkoły. Często jeżdżę po Polsce i tak doposażonej szkoły, tak bardzo zadbanej, nowej, nie spotkałam.

Do przeprowadzenia warsztatów dla nauczycieli „Gastronomika” Monikę Ignaciuk zaprosiła Małgorzata Świech-Twarowska, dyrektor ZSGS. Podczas warsztatów, oprócz szkolnej czekolady, wykorzystano również produkty, których dystrybucją zajmuje się firma Ambasador 92.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Czekoladowe warsztaty w ZSGS w Olsztynie

14-06-2017

image galeria
Rozmowa z mistrzem cukiernictwa Moniką Ignaciuk

14-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl