Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-04-12 18:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Chcemy się uczyć od najlepszych

Olsztyn24
Warsztaty z ZSG w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie po raz czwarty gościła dziś (12.04) Akademia Kulinarna Marcina Budynka, na czele z jej szefem - znakomitym kucharzem, szefem kuchni Hotelu Warszawa w Augustowie. Celem wizyty było przeprowadzenie wykładów i warsztatów kulinarnych poświęconych wykorzystaniu polskiej wołowiny.

- To już kolejne warsztaty, jakie w naszej szkole przeprowadza Akademia Kulinarna Marcina Budynka - mówi Małgorzata Świech-Twarowska, dyrektor ZSGS w Olsztynie. - Cieszy nas bardzo, że uznani mistrzowie kuchni proponują nam takie warsztaty, a my chętnie z nich korzystamy, bo to najlepszy sposób na zdobycie wysokich kwalifikacji przez naszych uczniów. Chcemy uczyć się od najlepszych.

Dzisiejsze spotkania uczniów i nauczycieli olsztyńskiego „Gastronomika” z Akademią Kulinarną Marcina Budynka rozpoczął wykład poświęcony jakości wołowego mięsa. Wzięło w nim udział około 100 uczniów i nauczycieli. Potem w szkolnej kuchni grupa blisko 30 uczniów zdobywających wiedzę na kierunkach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz rozpoczęła zajęcia praktyczne. Pod czujnym okiem kucharzy z Akademii Kulinarnej uczniowie przygotowywali potrawy z wołowiny, m.in. tatara, pulpeciki wołowe, stek wołowy i hamburgery.
R E K L A M A
banner
Wykład i warsztaty odbyły się w ramach programu informacyjno–szkoleniowego z zakresu jakości mięsa wołowego pod hasłem „Stawiam na wołowinę”, skierowanego do uczniów szkół gastronomicznych.

- Chcemy nauczyć uczestników naszych spotkań dobrej „obsługi” wołowiny - jak rozpoznać dobrą, polską wołowinę, co z nią można zrobić, pokazujemy co z jakiego elementu zrobić, uczymy dobrać odpowiednie techniki do określonych elementów wołowych, podpowiadamy, jak dobrać dobry produkt i jak go nie zepsuć - mówi Marcin Budynek. - Staramy się też namówić do jedzenia wołowiny, ponieważ wołowina jest mięsem mięsem zdrowym i - co ważne - coraz tańszym.

Zdaniem Marcina Budynka, moda na weganizm i wegetarianizm nie powinna eliminować mięsa z jadłospisu.

- Niektórych składników, które są w mięsie, nie zastąpimy podobnymi składnikami znajdującymi się w warzywach. Myślę chociażby o żelazie, czy białku - tłumaczy Budynek. - Więc mięso powinniśmy jeść przynajmniej raz w tygodniu. Panów do tego raczej nie trzeba przekonywać. Oni wiedzą, że wołowina jest dobra. Jak dzisiaj zobaczyli stek, od razu im się buzie zaśmiały, a oczy rozbłysły. Gorzej jest z paniami. Wiadomo - moda na weganizm i wegetarianizm jest dzisiaj powszechna. Myślę jednak, że świadomość spożycia wołowiny, spożycia mięsa w ogóle, będzie wśród młodzieży rosła. Uczestnicy naszych dzisiejszych warsztatów, jako przyszli kucharze, muszą nauczyć się bilansować swoją dietę, swoje posiłki, nauczyć się „obsługiwać” wołowinę, wieprzowinę, drób, jak i warzywa.

Dyrekcja Zespołu Szkół Gastronomicznych chce kontynuować współpracę z Akademią Kulinarną Marcina Budynka. Tym bardziej, że wizyty kulinarnych mistrzów nic szkoły nie kosztują, wszystko co niezbędne do przeprowadzenia warsztatów dostarcza akademia. Również Marcin Budynek tą współpracą jest zainteresowany.

- Jestem tutaj już czwarty raz - mówi. - Bardzo miło mi się do tej szkoły wraca, nie tylko dla chłonnych wiedzy uczniów, ale także dla wspaniałej kadry. To ludzie otwarci na nowe trendy w szkoleniu młodzieży i sami też się szkolą. Z przyjemnością tu przyjeżdżam.

W planach akademii na ten rok są jeszcze dwie wizyty w olsztyńskim „Gastronomiku”. Jedna z nich poświęcona będzie wieprzowinie, a druga wołowinie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Warsztaty „Stawiam na wołowinę” w ZSGS w Olsztynie

»

12-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl