Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2017-06-15 09:56 | Rozmiar tekstu: A A A

„Bezpieczne Wakacje” w Biskupcu

Olsztyn24
„Bezpieczne Wakacje” w Rukławkach (fot. UM Biskupiec - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych gminy Biskupiec wzięli udział w festynie promującym bezpieczeństwo nad wodą. Festyn odbył się w poniedziałek (12.06) w Rukławkach nad jeziorem Dadaj.

- Starostwo Powiatowe w Olsztynie i Komenda Miejska Policji w Olsztynie od lat prowadzą działania służące poprawie bezpieczeństwa najmłodszych. Z praktyki wynika, że najlepszą drogą do uniknięcia tragedii z udziałem dziecka jest rozbudzone w nim świadomości zagrożeń – mówi starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

Starostwo na pierwszą połowę czerwca zaplanowało pięć festynów prewencyjno-edukacyjnych pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2017″, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Do tej pory podobne festyny organizowane były przed feriami zimowymi. W tym roku, po raz pierwszy, odbędą się w przededniu lata.
R E K L A M A
banner
W trakcie imprezy promowane były bezpieczne zachowania w okresie wakacyjnym, zwłaszcza podczas wypoczynku nad wodą. Na plaży można było spotkać policjantów, strażaków, leśników oraz ratowników medycznych, od których dzieci mogą dowiedzieć się także, na czym polega praca w tych formacjach.

Poza oglądaniem specjalistycznych pokazów, dzieci mogły sprawdzić nabytą wiedzę w trakcie prowadzonych konkursów, a także wziąć udział w zabawach sportowych, przygotowanych przez uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół w Biskupcu. Na plaży leśnicy rozstawili stoiska z materiałami poświęconymi bezpieczeństwu na terenach leśnych oraz ochronie środowiska. Nie brakowało też porad zdrowotnych i sanitarnych, przekazywanych przez przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl