Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Czytelniczka | 2017-06-27 18:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Drobiazg, a narobił wiele problemów

Olsztyn24
Korki są skutkiem zamknięcia ulicy Budowlanej
Dziś (27.06) na kierowców jadących do Olsztyna od strony Barczewa czekała niemiła niespodzianka - ogromny korek. Wyjeżdżając z Wójtowa stało się od półtora do dwóch godzin, żeby wjechać do Olsztyna!

Jak się okazało, przyczyną całego zamieszania były nowe światła, które postawiono na ulicy Lubelskiej. Ludzie zaczęli objeżdżać korek bocznymi ulicami, wykorzystywanymi przez pojazdy „budowlane” (na tym odcinku budowana jest nowa droga, więc wciąż trwają roboty, które i tak powodowały, że droga do Olsztyna była dłuższa niż zwykle), które zaraz też się zakorkowały oraz objazdem na Łęgajny, chcąc uniknąć godzinnego czekania. Myślę, że dziś mało kto nie spóźnił się do pracy mniej niż pół godziny.

Między dziewiątą, a dziesiątą chciałam dostać się z Barczewa do Wójtowa. Gdy dotarłam do przystanku,  okejka już stała, ale oczywiście nie udało mi się nią wrócić do domu. Usłyszałam od kierowcy, że teraz nikt na Olsztyn normalną trasą nie pojedzie, bo nikt w korkach nie będzie stał. I wszyscy „lecą” na Łęgajny. A jeśli tak mi pilno do Wójtowa, to mogę sobie w Łęgajnach wysiąść i pójść na piechotę! Najbardziej bulwersujący był fakt, że w trzech następnych okejkach usłyszałam podobną odpowiedź.
R E K L A M A
banner
Wreszcie dostałam się do domu „na stopa”, ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że dzisiejsze zamieszanie nie jest jednorazowym przypadkiem. Skoro winę ponoszą światła, wygląda na to, że teraz będzie tak codziennie! I co? Okejki na stałe zmienią sobie trasę? A co z Kaplitynami, z Osiedlem Leśnym, z Wójtowem, z Klebarkiem? Przecież tam mieszka masa ludzi. Nie wszyscy na tym świecie są mobilni, a ludzie mają pracę, mają szkoły, mają własne sprawy do załatwienia w Olsztynie czy Barczewie, a jak na razie wszystko jest praktycznie odcięte! Tak być nie może, trzeba coś z tym zrobić! Jakby te światła komukolwiek były potrzebne.

Niby taki drobiazg, a narobił tyle problemów.

Czytelniczka

(imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

Komentarze [2]
~mieszkanka osiedla mazurskie / 2017-07-07 08:48
zrobiono nam obwodnice z ul. Opolskiej !!! wdychamy spaliny, zyjemy pod rurą wydechową tysiąca aut przejeżdżających przez ul. Opolską w czasie dnia natomiast w nocy goszczą u nas także tiry na co mamy dowody w postaci zdjęć,ze strachem w oczach wychodzimy z domu czy jakis samochód nas nie potrąci,od kierowców wysłuchujemy pod naszym adresem wyzwiska i obelgi ,nie mamy przejsć dla pieszych ani porządnego oznakowania ul. Oploska wygląda jak tor przeszkód na rajdzie!!! co niektórych kierowców bardzo kreci i rozwijają niesamowite prędkości.Na Opolskiej mieści się przedszkole do którego uczęszczają nasze dzieci i którego to Dyrekcja prosiła pisemnie o rozwiązaniu problemu ul.Opolskiej ze względu na bezpieczeństwo -bez odzewu!!!drogą tą chodzą nasze dzieci do szkoły!!! inwalidzi na wózkach inwalidzkich są zmuszeni jezdzić po ulicy pomiędzy autami !!!!szok !!! droga Opolska jest rozjeżdżona, zdewastowana przez co często są awarie wodociągowe!!! a Komisja BRD uważa że jest dobrze!!! gratuluje decyzji !!!
~terra / 2017-06-29 17:06
ja w środę po południu nie mogłam się wydostać z Olsztyna bo na przystanku nie było żadnej okejki przez 40 minut a jak przyjechała ( do Jezioran) to kierowca nie chciał mnie wziąć do Barczewa!!!koleżanka rano nie mogła wydostać się z Wójtowa a po południu nie miała czym wrócić do Wójtowa bo żadna okejka tamtędy nie jeździ bo korki!!!co sie dzieje ludzie!!!koszmar!!!nie można tak traktować ludzi!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl