Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/UM | 2017-06-29 15:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Duża rodzina z Olsztyna

Olsztyn24
 Plakat projektu
Olsztyńska Karta Dużej Rodziny tylko dla mieszkańców Olsztyna. Ulgi i rabaty mają przysługiwać rodzinom wielodzietnym płacącym podatki w Olsztynie.

Olsztyńska Karta Dużej Rodziny to program ulg i rabatów dla wszystkich członków rodzin wielodzietnych z Olsztyna. Jako forma promocji wielodzietności ma stanowić udogodnienie dla tych, którzy podejmują się trudu wychowania licznego potomstwa. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych, tańszej komunikacji. Ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia.

Od wprowadzenia Olsztyńskiej Karty Dużej Rodziny minęły już cztery lata. Poczynione przez ten czas obserwacje, uwagi użytkowników, wyniki przeprowadzonego badania ankietowego i zmiany w sytuacji prawnej w Polsce wywołały konieczność zmian w funkcjonowaniu karty. Na czerwcowej sesji Rady Miasta (28.06) radni przyjęli propozycje zmian przedstawione przez urzędników.
R E K L A M A
banner
Do tej pory, jeśli ktoś nie był zameldowany w Olsztynie, trudno było mu wykazać, że tu mieszka. Teraz meldunek będzie niepotrzebny. W ramach nowego programu „Duża rodzina z Olsztyna” wystarczy PIT z ubiegłego roku, ze wskazanym Olsztynem jako miejscem zamieszkania. Poszerzone zostało także grono osób, które będą mogły z tej karty skorzystać. W nowej formule będzie przysługiwała również uczącym się członkom rodziny do 25. roku życia, bez względu na tryb w jakim pobierają naukę. Kolejną nowością jest 24-miesięczny okres ważności.  

Olsztyńska Karta Dużej Rodziny to program adresowany do rodzin wielodzietnych, rodzin zastępczych, osób prowadzących rodzinne domy dziecka, będących mieszkańcami Olsztyna - bez względu na ich dochód. Na liście parterów Olsztyńskiej Karty Dużej Rodziny jest już prawie setka podmiotów. Są wśród nich zarówno firmy prywatne, jak i jednostki miejskie. Pełna lista tutaj.

Olsztyn
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl