Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-04-18 18:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Jest propozycja zmiany cen biletów MPK

Olsztyn24
 
Kolejny raz olsztynianie korzystający z biletów sieciowych mają szansę płacić mniej za przejazdy transportem miejskim. Prezydent miasta zaproponował radnym Rady Miasta zmianę dotychczas obowiązujących cen biletów.

Uchwałą, która zmieniałaby dotychczasowe ceny, rajcowie mają się zająć podczas kwietniowej sesji (26.04). Jeśli zaakceptują propozycje, zmiany weszłyby w życie od 1 lipca.

Wśród najważniejszych zmian jest kolejna obniżka cen biletów sieciowych - zarówno tych miesięcznych, jak i 30-dniowych. Teraz za taką przejazdówkę, obowiązującą we wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych, trzeba zapłacić 88 złotych. Po zmianach cena biletu spadłaby do 80 złotych (ulgowa - 40 złotych). W dół - ze 140 do 120 złotych - miałaby pójść także opłata za bilet dużej rodziny.
R E K L A M A
banner
- To kolejna zachęta z naszej strony do korzystania z komunikacji miejskiej - przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz. - Po ostatniej obniżce, jaka miała miejsce pod koniec 2015 roku, zanotowaliśmy 8 proc. wzrost korzystających z usług komunikacyjnych. To wskazuje, że warto iść w tym kierunku.

Nieznaczny, 10-groszowy wzrost będzie dotyczyć biletów jednorazowych. Normalne mają kosztować 3 złote, ulgowe - 1,5 zł. Należy pamiętać, że ostatnia podwyżka cen w olsztyńskiej komunikacji miejskiej miała miejsce w 2011 roku. Nieznaczna korekta m.in. usprawni korzystanie z biletomatów oraz obniży koszt ich obsługi.

- Warto korzystać z  komunikacji zbiorowej, a szczególnie posługiwać się sieciówką - zachęca Piotr Grzymowicz. - Jeden taki bilet to równowartość ok. 26 przejazdów jednorazowych. A przecież można z niego korzystać bez ograniczeń, w drodze do pracy, szkoły, na spotkanie ze znajomymi.
Komentarze [1]
~olo_mistrzu / 2017-07-02 11:05
Co jeżeli ktoś ma zakupione 30 biletów przed 1 lipca 2017r. w starej cenie ? Czy może na nich jeździć, czy ma wymienić i dopłacić różnicę ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl