Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-06-30 17:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Ratownicy medyczni protestowali w Olsztynie

Olsztyn24
Protest ratowników medycznych w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Ponad stu ratowników medycznych z Warmii i Mazur protestowało dzisiaj (30.06) w Olsztynie. W południe wyruszyli spod Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Pstrowskiego i przy dźwiękach syren przeszli pod Urząd Wojewódzki w Olsztynie, gdzie zorganizowali pikietę. Spotkali się też z wojewodą Arturem Chojeckim.

Ratownicy domagają się zrównania ich wynagrodzeń z wynagrodzeniami pielęgniarek. W praktyce oznacza to podwyżkę wynagrodzeń o około 1,6 tys. złotych miesięcznie. Ministerstwo Zdrowia nie godzi się na takie podwyżki, proponując ratownikom dodatek do pensji w wysokości 400 złotych. Protestujący nie akceptują propozycji ministerstwa nie tylko ze względu na wysokość gratyfikacji daleko odbiegającą od ich oczekiwań, ale również dlatego, że proponowany dodatek nie byłby wliczany do wyliczenia przyszłych emerytur, jak również dodatek miałby charakter uznaniowy.

Ratownicy medyczni domagają się również przyznania im statusu funkcjonariuszy publicznych, przez co prawo bardziej chroniłoby ich przed napaściami podczas akcji ratowniczych.
R E K L A M A
banner
Ratownicy zapowiadają kontynuację protestu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Protest ratowników medycznych w Olsztynie

30-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl