Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-07-10 20:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Trwają harcerskie półkolonie na „Bryzie”

Olsztyn24
Harcerskie półkolonie w HSW Bryza | Więcej zdjęć »
Harcerska Stanica Wodna „Bryza” w Olsztynie przy ul. Olimpijskiej 1 przyjęła dzisiaj (10.07) kolejną grupę dzieci i młodzieży chcących część tegorocznych wakacji spędzić na i nad Jeziorem Ukiel. Dzisiaj właśnie rozpoczął się kolejny, trzeci już turnus Żeglarskich Półkolonii Ekologicznych organizowanych przez Chorągiew Warmińsko-Mazurską ZHP w Olsztynie.

- Półkolonie cieszą się ogromnym zainteresowaniem - mówi phm. Anna Nowocień, instruktor na półkolonii. - Miejsc wolnych, zarówno na tym, jak i na kolejnych czterech turnusach już nie ma. Uczestnicy ubiegłorocznych półkolonii tak fantastycznie rozreklamowali nasze półkolonie, że w tym roku karty uczestnictwa rozeszły się jak „ciepłe bułeczki”.

Na każdym turnusie półkolonii jest 25 miejsc dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Uczestnicy półkolonii pochodzą głównie z Olsztyna i okolic, ale zdarzają się też osoby z dalszych miejscowości, np. ze Szczytna. Koloniści mają zapewnioną opiekę harcerskich istruktorów w godzinach od 8 do 16.30, wyżywienie i ciekawy program zajęć, skoncentrowany na wodzie i żeglarstwie.
R E K L A M A
banner
- Naszym celem jest pokazanie kolonistom, czym tak naprawdę jest żeglarstwo - mówi phm. Anna Nowocień. - Dzieci uczą się pływać na kajakach, na żaglówkach Optymist, a także na Omegach. Proponujemy też rejsy dużym jachtem DZ. Chcemy osiągnąć taki stan, żeby dzieci nie bały się wody, żeby wyrobić w nich przekonanie, iż sporty wodne, uprawiane z zachowaniem podstawowych warunków bezpieczeństwa, nie są tak naprawdę niebezpieczne. Może też uda się nam zachęcić uczestników półkolonii do zainteresowania się tym pięknym sportem, jakim jest żeglarstwo.

Prowadzący zajęcia instruktorzy liczą też, że po wakacjach powiększą się szeregi drużyn zuchowych i harcerskich Chorągwii Warmińsko-Mazurskiej ZHP.

- Ważną dla nas sprawą jest pokazanie dzieciom i młodzieży, jak funkcjonuje harcerstwo i zaproszenie ich do drużyn harcerskich i zuchowych, które funkcjonują chociażby na „Bryzie”, a które są drużynami typowo wodnymi
- mówi phm Anna Nowocień. - Pokazujemy uczestnikom, jak harcerze potrafią się bawić, pokazujemy tajniki pionierki harcerskiej, organizujemy gry i zabawy, a także poszukiwanie skarbu.

Nie można też zapomnieć o ekologicznym aspekcie półkolonii. W tym zakresie wypoczywający poznają m.in. zasady segregacji śmieci.

Dzisiaj rozpoczęty turnus zakończy się w piątek, a w poniedziałek na Bryzę przyjedzie kolejna 25-osobowa grupa złaknionych wypoczynku nad wodą młodych ludzi.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Alicja / 2017-07-12 11:54
Przepiękne miejsce, cudowna KADRA, świetny program dzieci ???? jak myślicie???? Ta jasne Przeszszszszszczęśliwe!!!!!!!!!! Warto TAM być.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Żeglarskie Półkolonie Ekologiczne w Olsztynie

10-07-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl