Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-09-24 16:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Harcerze zorganizowali regaty o Puchar Babiego Lata

Olsztyn24
Regaty o Puchar Babiego Lata 2016 | Więcej zdjęć »
Druga połowa września w Europie to pora babiego lata. To też czas, gdy harcerze z Hufca Warmińskiego ZHP na Jeziorze Ukiel organizują regaty z kilkudziesięcioletnią tradycją o Puchar Babiego Lata. Tegoroczne, zaplanowane na dwa dni regaty rozpoczęły się dzisiaj (24.09) w Harcerskiej Przystani Wodnej „Bryza” przy ul. Olimpijskiej w Olsztynie.

Dzisiaj do rywalizacji stanęło 29 załóg, w skład których łącznie wchodzi ponad 80 osób. Tylko część z nich to harcerze. Zorganizowanie regat o otwartej formule umożliwiło przede wszystkim powołanie w kwietniu tego roku Harcerskiego Klubu Żeglarskiego „Bryza”, którego członkami mogą być również żeglarze spoza harcerstwa. Klasy regatowe to T1, T2, T3, Omega Standart i Optymist.

Dzisiaj organizatorzy regat, którymi są HSW „Bryza” i HKŻ „Bryza”, zaplanowali 5 biegów. Trasę wyznaczono w Zatoce Grunwaldzkiej, więc rywalizację można obserwować zarówno z plaży miejskiej, jak i od strony ulicy Olimpijskiej. Na jutro zaplanowano wyścigi długodystansowe na cześci jeziora położonej bliżej Gutkowa. Do rywalizujących dołączą jeszcze załogi na łodziach klasy DZ.
R E K L A M A
banner
Dodatkową atrakcją dla odwiedzających HSW „Bryza” jest możliwość obejrzenia pierwszych projektów modernizacji stanicy „Bryza”, która obecnie mocno odstaje wizerunkowo od nowoczesnego otoczenia. Harcerze planują wyburzenie starych drewnianych baraków i wybudowanie nowoczesnej stanicy z drewna i szkła. Wstępnie koszt zmiany wizerunku stanicy obliczono na 3 mln złotych. Harcerze liczą na pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. By jednak sięgnąć pod nawet 85-procentowe dofinansowanie projektu, trzeba zgromadzić aż 600 tys. zł na wkład własny, a to dla harcerzy, jak każdej organizacji pozarządowej, nie jest sprawą łatwą. Harcerze są jednak dobrej myśli i wierzą, że za kilka lat warunki w HSW Bryza nie będą odbiegać od tych jakie proponują chociażby położone za płotem obiekty CRS Ukiel przy ul. Olimpijskiej.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~Olimp / 2016-09-25 23:06
Gratulacje dla organizatorów za profesjonalne zorganizowanie Regat
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Regaty o Puchar Babiego Lata 2016

24-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl