Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-07-10 22:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Prof. Andrzej Chorosiński zagrał na fromborskich organach

Olsztyn24
Prof. Andrzej Chorosiński | Więcej zdjęć »
W niedzielę (9.07) odbył się drugi koncert w ramach jubileuszowej 50. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej we Fromborku. Tym razem za kontuar katedralnych organów zasiadł prof. Andrzej Chorosiński, honorowy obywatel Fromborka, mocno związany z fromborskim festiwalem i często na nim występujący.

Słuchacze, jak zwykle licznie zgromadzeni w katedrze, mieli po raz kolejny sposobność przeżyć duchową ucztę, delektując się pięknem organowego brzmienia rozpływającego się w magicznej wręcz akustyce katedry.

Kolejny festiwalowy koncert, tym razem w wykonaniu Ludmiły Gołub, organistki z Rosji, już w najbliższą niedzielę 16 lipca o godz. 15.30. Niewątpliwie czeka nas ponownie wiele muzycznych wrażeń.
R E K L A M A
banner
Ludmiła Gołub ukończyła Konserwatorium Moskiewskie im. Piotra Czajkowskiego w klasach fortepianu, klawesynu i organów (prof. L. Roizmana). Regularnie występuje w Moskwie i Petersburgu, uczestniczy w licznych międzynarodowych festiwalach. Koncertowała m. in. w Wielkiej Brytanii, Czechach, Finlandii, Francji, Niemczech. Brała udział w koncertach Filharmonii Moskiewskiej prowadzonych m. in. przez G. Rożdiestwienskiego, E. Swietłanowa, D. Kitajenko, Y. Menuhina, P. Bouleza. Posiada rozległy repertuar; szczególnie zainteresowana muzyką współczesną po raz pierwszy wykonywała w Rosji utwory Ivesa, Messiaena, Joliveta, Ligetiego, Kagla i oczywiście kompozytorów swego kraju (Szostakowicz, Sznitke, Denisov, Gubajdulina, Szczedrin).

Dokonała licznych nagrań radiowych i telewizyjnych oraz płytowych dla firm: Chandos, Le Chant du Monde, Hyperion. Była głównym ekspertem ds. budowy nowych organów Klaisa w największej obecnie sali koncertowej Moskwy, tzw. Domu Muzyki, którego też jest pierwszą organistką.

W roku 2002 Ludmila Golub otrzymała tytuł Zasłużonej Artystki Rosji.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl