Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-07-11 13:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Ambasador Niemiec gości w Olsztynie

Olsztyn24
Marszałek Gustaw Marek Brzezin z ambasadorem Rolfem Nikelem (fot. UM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Olsztynie gości dzisiaj (11.07) ambasador Republiki Federalnej Niemiec Rolf Nikiel. W programie wizyty ambasadora były m.in. wizyty w najważniejszych w Olsztynie urzędach - w Urzędzie Wojewódzkim, w Urzędzie Miasta Olsztyna i w Urzędzie Marszałkowskim.  

W Urzędzie Marszałkowskim gościa przyjął marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat współpracy polsko-niemieckiej, ze szczególnym uwzględnieniem partnerstwa na szczeblu samorządowym.

– Na Warmii i Mazurach znajduje się wiele podmiotów, które od lat budują bardzo dobre relacje polsko-niemieckie – podkreślał marszałek Brzezin. – Aktywna współpraca samorządów oraz organizacji pozarządowych z partnerami niemieckimi przynosi wymierne korzyści nie tylko społecznościom lokalnym, ale również pozytywnie wpływa na rozwój całego regionu.
R E K L A M A
banner
Ważnym aspektem dwustronnych relacji – o czym szeroko mówił ambasador Nikel – są kontakty gospodarcze. Wiele firm z naszego regionu prowadzi aktywną wymianę handlową z partnerami niemieckimi. Obaj rozmówcy zgodnie stwierdzili, że nadal istnieje duża przestrzeń do tworzenia więzi biznesowych.

Ambasadorowi towarzyszył Wojciech Wrzecionkowski, konsul honorowy RFN w Olsztynie.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl