Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Adamowicz | 2017-07-12 17:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowy sprzęt medyczny podarowany szpitalowi dziecięcemu

Olsztyn24
Nowy sprzęt dla szpitala dziecęcego (fot. WSSD - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Piękną niespodziankę małym pacjentom sprawiło dziś (12.07) Olsztyńskie Stowarzyszenie „Pomoc i Wsparcie Dzieciom w Chirurgicznym Szczękowo-Twarzowym i Rekonstrukcyjnym Leczeniu Wad Twarzoczaszki”. Organizacja podarowała Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie wartościowy i potrzebny sprzęt do wykonywania skomplikowanych zabiegów: zestaw do artroskopii stawu żuchwowo-skroniowego i pompę strzykawkową o łącznej wartości prawie 30 tys. zł.

Co ciekawe, stowarzyszenie założyły w kwietniu 2014 r. osoby pracujące na co dzień z dziećmi wymagającymi leczenia wad twarzoczaszki: lekarze, pielęgniarki, specjaliści innych dziedzin i pracownicy administracji, wszyscy w większości zatrudnieni w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, w którym działa jedyny w Polsce ośrodek chirurgii szczękowo-twarzowej dla dzieci. Stowarzyszenie swoje zakupy finansuje z dobrowolnych wpłat od członków, sympatyków i sponsorów. Organizacja podjęła także starania o otrzymanie statusu organizacji pożytku publicznego.

Dzisiaj organizację reprezentowali: Piotr Wichowski (prezes), dr n. med. Krzysztof Dowgierd (sekretarz), dr Małgorzata Moszyńska (skarbnik) i mgr Małgorzata Roman. Na uroczystym przekazaniu obecna była dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor szpitala.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl