Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-07-18 21:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Zapraszamy na Dni Biskupca

Olsztyn24
Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia będzie 9. Międzynarodowe Święto Folkloru | Więcej zdjęć »
Kultura, muzyka i aktywność – to hasła, które będą wyznacznikami 20. Dni Biskupca. Święto miasta miasta rozpocznie się w piątek 22 lipca. Potrwa 3 dni.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia będzie 9. Międzynarodowe Święto Folkloru. Tym razem do Biskupca przyjadą zespoły z USA, Boliwii, Indonezji, Serbii i Czarnogóry, które spotkają się na placu przy kościele bł. Karoliny. Barwny korowód przejdzie ulicami Warszawską, pl. Wolności, 1 Maja, Chrobrego do amfiteatru miejskiego, gdzie o 17.00 rozpoczną się występy.

W piątek rano, na kortach Styropolu, wystartuje turniej deblowy tenisa ziemnego.
R E K L A M A
banner
Sobota 23 lipca to przede wszystkim koncerty oraz V Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego, które odbędą się w byłej jednostce wojskowej. Zagrają zespoły rockowe: Trebuh Sumada i RockerFeler oraz disco-polowa grupa Impuls. Gwiazdą wieczoru będzie KOMBII.

Miłośnicy napoju z pianką będą mogli zobaczyć pokazy warzenia piwa i spróbować wyrobów lokalnych piwowarów. Dzieci pobawią się na dmuchanych zjeżdżalniach. Do Biskupca przyjedzie także wielu wystawców, którzy zaprezentują swoje produkty. Pojawią się również wolontariusze Fundacji DKMS, którzy będą rejestrować osoby, chcące zostać dawcami szpiku.

Od rana na biskupieckich Orlikach 16 drużyn piłkarskich powalczy w mistrzostwo gminy LZS, a na stadionie miejskim odbędzie się kolarski wyścig australijski. W sobotę także rozstrzygnięty zostanie 26. Wojewódzki Konkurs Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej.

W niedzielę 24 lipca impreza przeniesie się na plażę w Rukławkach, gdzie zapraszamy miłośników aktywnego wypoczynku. Przed południem na jeziorze Dadaj rozpoczną się regaty żeglarskie, a o godz. 13.00 na Słonecznym Brzegu aktywne plażowanie. Będzie amatorski turniej siatkówki plażowej, nauka i pokazy zumby, windsurfingu, BC3RUN oraz aqua-aerobik. Także mnóstwo zabaw na plaży. Na Słoneczny Brzeg przyjadą członkowie Klubu Motocyklowego Jurand, wspierani przez biskupieckich motocyklistów.

Rano w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki rozpocznie się turniej szachowy.

- Zapraszam wszystkich mieszkańców gminy, ich gości i turystów. Będziemy wspólnie świętować 20. Dni Biskupca – mówi burmistrz Kamil Kozłowski. - Każdy znajdzie coś ciekawego: atrakcje kulturalne, sportowe i muzyczne.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl