Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Agnieszka Deoniziak | 2017-07-19 21:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Gorące rytmy z Puerto Rico w olsztyńskim szpitalu dziecięcym

Olsztyn24
Zespół „Gusrionex de Puerto Rico” w olsztyńskim szpitalu dziecięcym | Więcej zdjęć »
Nawet najbardziej chorym pacjentom nogi wyrywały się dziś (19.07) do tańca, gdy rozbrzmiały pierwsze rytmy muzyki zespołu „Gusrionex de Puerto Rico” z Puerto Rico. Artyści nie tylko wspaniale grali i śpiewali, ale przede wszystkim tańczyli ubrani w piękne kolorowe stroje.

Tancerze odwiedzili Szpital Dziecięcy w Olsztynie w ramach XXII edycji Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru WARMIA `2017.  Piękny występ zakończył się wspólną z dziećmi zabawą na parkiecie.

Zespól „Gusrionex de Puerto Rico” powstał w 1978 r. w miasteczku Morovis. Od tamtego czasu za pomocą tańców i muzyki reprezentuje i szerzy istotną część swojej portorykańskiej tożsamości. W niezwykłych przedstawieniach członkowie zespołu odtwarzają swoje tradycje i zwyczaje, różne rodzaje tańców ludowych, a barwne stroje pokazują ich mieszaną kulturę. Zespół jest oficjalnym reprezentantem Instytutu Kultury Portorykańskiej i Towarzystwa Turystycznego w Puerto Rico.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl