Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-07-25 15:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień bez mandatu, ale w symulatorze dachowania

Olsztyn24
Dzień Bezpiecznego Kierowcy 2017 w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Po raz dwunasty Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura, Krzysztof Hołowczyc, Fundacja Kierowca Bezpieczny ogłosili dzień 25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy. W dniu patronalnym św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie.

W tym roku tradycyjnie towarzysząca obchodom Dnia Bezpiecznego Kierowcy akcja „Dzień bez mandatu” zorganizowana została w Olsztynie przy ul. Leonharda, z udziałem funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Służby Celno-Skarbowej w Olsztynie, Służby Więziennej i Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz WORD w Olsztynie. Kierowcy, którzy popełnili drobne wykroczenia, zamiast mandatu wzięli udział w próbach na symulatorze dachowania, mającym uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów przed podróżą. Z kierowcami rozmawiali także biorący udział w akcji mundurowi oraz duszpasterz kierowców ks. Marian Midura, który wraz z przedstawicielami Fundacji „Kierowca Bezpieczny” wręczał też gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. znaczki „KRZYŚ” przypominające o zachowaniu trzeźwości i rozwagi na drodze oraz Dekalog Kierowcy.

W tym roku do akcji „Dzień bez mandatu” organizatorzy zaprosili także Służbę Więzienną i więźniów z aresztu przy ul. Opolskiej w Olsztynie, którzy są osadzeni w związku z przestępstwami w ruchu drogowym. Skazani mówili o tym, jak źle się kończy brawura, nietrzeźwość i łamanie przepisów ruchu drogowego.
R E K L A M A
banner
Podczas akcji ks. Marian Midura wyróżnił Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie „Złotą Kierownicą”. Wyróżnienie to przyznawane jest od 10. lat przez Krajowego Duszpasterza Kierowców instytucjom i osobom szczególnie zaangażowanym w działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Dzień Bezpiecznego Kierowcy 2017 w Olsztynie

»

25-07-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl