Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Olgierd Dąbrowski–Żegalski | 2017-07-25 16:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Zapadł wyrok w sprawie policjanta oskarżonego o przekroczenie uprawnień

Olsztyn24
Sąd Rejonowy w Olsztynie
Sąd Rejonowy w Olsztynie wydanym dzisiaj (25.07) wyrokiem warunkowo umorzył postępowanie karne wobec Tomasza S. oskarżonego o przekroczenie uprawnień w związku z uzyskaniem danych telekomunikacyjnych do celów prywatnych.

Sąd Rejonowy w Olsztynie ustalił, że Tomasz S. w okresie od 25 września do 10 grudnia 2014 r., wykonując czynności służbowe funkcjonariusza policji Centralnego Biura Śledczego Zarządu w Olsztynie, przekroczył swoje uprawnienia służbowe w ten sposób, że w dniu 25 września 2014 r. sporządził notatkę służbową poświadczając nieprawdę, co do okoliczności związanych z powiązaniem trzech numerów telefonicznych z przestępstwami narkotykowymi będącymi przedmiotem prowadzonych w tym czasie postępowań operacyjnych, mając jednocześnie wiedzę o braku związku pomiędzy tymi numerami a prowadzonymi sprawami.

Tomasz S. następnie na podstawie tej notatki uzyskał z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie dane telekomunikacyjne dotyczące tych trzech numerów telefonicznych, które wykorzystał do celów prywatnych, czym działał na szkodę interesu publicznego (czyn ten stanowi przestępstwo z art. 231 §1 kk i 271 §1 kk w zw. z art. 11 §2 kk).
R E K L A M A
banner
Sąd Rejonowy w Olsztynie wydając dzisiaj wyrok w tej sprawie uznał, że oskarżony przekroczył swoje uprawnienia służbowe, ale stopień społecznej szkodliwości tego czynu nie był znaczny. Dlatego na podstawie art. 66 § 1 i 2 kk oraz 67 §1 kk postępowanie karne wobec Tomasza S. zostało warunkowo umorzone na okres dwóch lat tytułem próby. Sąd orzekł także świadczenie pieniężne w kwocie 2 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także zasądził od oskarżonego na rzecz Skarbu Państwa koszty sądowe w całości.

Proces w tej sprawie toczył się z wyłączeniem jawności rozprawy.

Wyrok nie jest prawomocny.

Olgierd Dąbrowski–Żegalski
Rzecznik SO w Olsztynie


Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl