Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
AS/UM | 2017-07-25 16:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Coraz bliżej przebudowy terenu przed dworcem

Olsztyn24
Podpisanie umowy | Więcej zdjęć »
Umowa na realizację drugiej części przebudowy ul. Partyzantów została dzisiaj (25.07) podpisana w ratuszu. Odcinkiem od pl. Bema do skrzyżowania Lubelskiej z Przemysłową zajmie się firma Skanska S.A.

Łącznie przebudowany oraz wybudowany od nowa zostanie 900-metrowy odcinek ulicy. Od budynku Poczty Polskiej ulica Partyzantów zostanie poprowadzona nowym przebiegiem.

Powstaną nowe przystanki autobusowe, pętle dla pojazdów komunikacji miejskiej oraz prywatnych przewoźników (okolice skrzyżowania Lubelska/Przemysłowa), buspasy, podniesiona zostanie nośność jezdni, przebudowane zostaną podziemne sieci. Poza tym powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe, a ulica ma zyskać alejowy charakter.
R E K L A M A
banner
- Węzeł przesiadkowy na wysokości obecnego wieżowca kolejowego składać się będzie z ośmiu stanowisk - informuje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Usytuowane będą w dwóch rzędach – w zależności od kierunku odjazdu i rodzaju przewoźnika. Powstanie także 14 ogólnie dostępnych miejsc postojowych przy Centrum Handlowym Dekada oraz pięć kolejnych w pobliżu skrzyżowania ulic Lubelskiej z Przemysłową.

Prace nad realizacją tego zadania zaczną się już w ten weekend. Wówczas też zmieniona zostanie organizacja ruchu na części terenu.

- Dojazd do dworca zapewnimy jedynie od strony ronda Bema - zaznacza dyrektor ds. Realizacji Projektów Skanska S.A., Marek Dębski. - Wraz z postępem prac konieczna będzie zmiana organizacji ruchu, o czym będziemy informować.

Wartość zadania to niemal 23 mln złotych. Inwestycja ma być oddana do użytku w ciągu 350 dni od podpisania umowy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Olsztyn
Komentarze [2]
~Tokyo / 2017-07-26 15:16
"ulica ma zyskać alejowy charakter" - chyba ale jajowy charakter. Bo to jakieś jaja, kolejne miejsce bez parkingów, po najbliższych będziemy wyjeżdżali rowerami. Już widzę jak w styczniu wyjeżdżam po syna rowerem, a syn wraca z 2 walizkami.... Prezydenta czas zmienić!
~Leon / 2017-07-26 14:53
Kto wymyśla takie niedorzeczne ilości miejsc parkingowych, czy brak wyobraźni to jest, czy dobrej woli, przeciez do jednego pocziągu wsiada kilkaset osób i ktoś po nie musi przyjechać lub odwieść - czy to takie trudne do zrozumienia jest?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa w Urzędzie Miasta [25.07.2017]

»

25-07-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl