Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
M.D. | 2017-07-31 15:11 | Rozmiar tekstu: A A A
50. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku

Marek Stefański zagrał na fromborskich organach

Olsztyn24
Marek Stefański we fromborskiej katedrze | Więcej zdjęć »
Niedziela, 30 lipca 2017 roku, da się zapamiętać jako piękny dzień lata. Wreszcie było ciepło i słonecznie, a we fromborskiej katedrze przyjemna temperatura, przenikające przez witraże światło grające na posadzce i złoceniach ołtarzy, i doskonały koncert w ramach 50. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w wykonaniu Marka Stefańskiego.  

Artysta rozpoczął koncert grając Salve Regina Mikołaja z Krakowa (XVI w.) i poprzez Fugę giga BuxWV 174b Dietricha Buxtehudego i Vater unser im Himmelreich Johanna Gottfrieda Walthera prowadził słuchaczy do dzieł Bacha i jego ucznia Johanna Ludwiga Krebsa. Na bis, który także jest już tradycją festiwalu, Marek Stefański zaprezentował Schmücke dich, o liebe Seele z  Chorałów Schublerowskich J. S. Bacha.

Warto wspomnieć, że oprócz najwyższej próby działalności koncertowej, Marka Stefański jest również uznanym popularyzatorem muzyki organowej. W latach 2010/11 wspólnie z Radio Kraków realizował cykl audycji  Antologia Organów Krakowa”, a wraz z Radiem Rzeszów zrealizował kilkadziesiąt audycji prezentujących brzmienie zabytkowych i nowych organów kościołów Podkarpacia. Muzyka organowa na Warmii i Mazurach cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności i jest tu wiele instrumentów na czele z fromborskimi organami, które warto zaprezentować korzytając być może z doświadczeń z południa Polski. Marek Stefański jest także dyrektorem artystycznym festiwali organowych odbywających się w Krakowie, Rzeszowie i Jarosławiu.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl