Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Newsroom24
Wydrukuj
UG Dywity | 2017-08-03 13:32 | Rozmiar tekstu: A A A
Dobra muzyka, lokalne piwo i swojskie jedzenie

Święto Warmińskiego Piwowara w Dywitach

Energetyczne koncerty m.in. Damiana Syjonfama i Witka Muzyka Ulicy, pokazy warzenia piwa na żywo, liczne stoiska browarów lokalnych, czy smaczna żywność od regionalnych producentów – tak będzie wyglądało Święto Warmińskiego Piwowara, które odbędzie się w sobotę (5.08) w klimatycznej dywickiej Stodole i jej okolicach.

Święto Warmińskiego Piwowara w Dywitach, to lokalna odpowiedź na przypadający w tym roku 4 sierpnia Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara, chęć pokazania odradzających się tradycji browarniczych w regionie oraz promocja dywickiej Stodoły, gdzie w każdą sobotą można kupić smaczne wyroby od lokalnych rolników i producentów.

– Impreza promuje bogate dziedzictwo browarnicze regionu i pokazuje ciekawe, nowe zjawiska w branży piwowarstwa domowego i rzemieślniczego, a także żywność wysokiej jakości od naszych lokalnych producentów – mówi Daniel Zadworny, zastępca wójta Gminy Dywity.
R E K L A M A
O tym, że branża piwowarska w regionie się odradza świadczy fakt, że w Dywitach ze swoją piwną oferta wystawi się aż siedem browarów regionalnych, rzemieślniczych i restauracyjnych z Warmii i Mazur (Browar Kormoran, Browar Warmia, Mazurski Browar z Ełku, Działdowski Browar Rzemieślniczy Kadyk, Browar Dziki Kocur z Olsztyna, Piwnia Warmińskich Chłopów Bosych i funkcjonujący, co prawda na Podlasiu, Browar Stara Szkoła, w którym jednak piwowarami są ludzie z Warmii).

W programie Święta Warmińskiego Piwowara przygotowano wiele atrakcji. Będą pokazy warzenia piwa na żywo w warunkach domowych i w 150 litrowym kotle. Podczas festiwalu rozstrzygnięty będzie też Warmiński Konkurs Piw Domowych, który zostanie rozegrany w czterech kategoriach (Porter Angielski, Owocowa Pszenica, Rosanke i Punk IPA Klon).

- Piwowarzy domowi z całej Polski przysłali na konkurs łącznie 64 piwa, które oceniać będą certyfikowani sędziowie – mówi Daniel Duda, prezes warmińsko-mazurskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Warto podkreślić, że zwycięskie piwo w kategorii Rosanke w nagrodę uwarzy na skalę przemysłową Browar Kormoran. W czasie wydarzenia nastąpi też odszpuntowanie 50-litrowej beczki warmińskiego piwa Rosanke. Będzie stoisko kolekcjonerskie, domowe miody, nalewki i likiery, czy turniej gry w kapsle Tour de Gmina Dywity. Na scenie zagrają Damian Syjonfam, czołowy przedstawiciel reggae w Polsce, folkowy i taneczny Witek Muzyk Ulicy, blues-rockowe Blue Card z Olsztyna i rockowa Szarlotka z Olsztynka, w której składzie są kilkunastoletnie dziewczyny. W Stodole będzie można popróbować lokalnej żywności: będą sery kozie i krowie, swojskie wędliny, kanapki ze smalcem i ogórkiem, ciasta, syropy, czy pokaz kręcenia sękacza.

Mieszkańcy Olsztyna będą mogli do Dywit na wydarzenie dojechać i wrócić z niego autobusami linii 108 i 112. W dniu wydarzenia na obu liniach kursować będą autobusy przegubowe.  

Organizatorami Święta Warmińskiego Piwowara są: Gmina Dywity i Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych.

Sponsorzy i partnerzy to: Totalizator Sportowy, Chmieliński Development, Agro Helena Dywity, Browar Kormoran, Browar Warmia, Mazurski Browar z Ełku, Browar Kadyk, Pijana Czapla, Browar Stara Szkoła, Browar Dziki Kocur.

Komentarze []
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl