Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2016-08-02 19:42 | Rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie browarników i smakoszy

Piwowarskie święto w Dywitach

Olsztyn24
(fot. archiwum Promocji UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pokazy warzenia piwa, liczne stoiska piwowarów domowych i lokalnych browarów, finał Warmińskiego Konkursu Piw Domowych, koncerty muzyczne, żywność regionalna – tak w skrócie wygląda program Święta Warmińskiego Piwowara, które odbędzie się w sobotę (6.08) w godz. od 16-22 dywickiej Stodole i okolicach.

Święto Warmińskiego Piwowara w Dywitach to lokalna odpowiedź na przypadający w przeddzień imprezy (5.08) Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara.

– Impreza ma promować bogate dziedzictwo browarnicze Warmii i pokazywać ciekawe, nowe zjawiska w branży piwowarstwa domowego i rzemieślniczego regionu, a także żywność wysokiej jakości od naszych lokalnych producentów – mówi Daniel Zadworny, zastępca wójta Gminy Dywity.
R E K L A M A
banner
To już druga piwowarsko-muzyczna impreza organizowana przez Gminę Dywity oraz Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. W ubiegłym roku na targowisku wiejskim usytuowanym w zmodernizowanej zabytkowej Stodole oraz w jej okolicach odbyła się „Majówka z chłopskim piwem Rosanke”. Wydarzenie cieszyło się sporą popularnością zarówno wśród mieszkańców Dywit, jak i gości z Olsztyna.

– Dywicka Stodoła, w której w każdą sobotę można kupić żywność od lokalnych producentów, jest idealnym miejscem na tego typu wydarzenia – podkreśla Daniel Zadworny.

Program sobotniego Święta Warmińskiego Piwowara jest bogaty i składa się z wielu uzupełniających się komponentów. Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie IV Warmiński Konkurs Piw Domowych.

– Na konkurs rozgrywany w czterech kategoriach (piwo warmińskie Rosanke, Polskie Ale, Żytni Stout i Grodziskie) nadesłano około 80 piw z całej Polski – informuje Daniel Duda z warmińsko-mazurskiego oddziału PSPD. - Piwa ocenią certyfikowani sędziowie, a zwycięskie piwo w kategorii Rosanke w nagrodę na skalę przemysłową uwarzy Browar Kormoran.

W czasie dywickiego wydarzenia odbędą się pokazy warzenia piwa na żywo, nastąpi też uroczyste odszpuntowanie 50-litrowej beczki warmińskiego piwa Rosanke według receptury Mariusza Sekulskiego, Warmińskiego Chłopa Bosego, będzie można skosztować piw regionalnych, rzemieślniczych i domowych (Browar Kormoran, Browar Warmia).

W Stodole ze swoimi wyrobami zaprezentują się też piwowarzy domowi z Gminy Dywity (a jest ich coraz więcej!). Nie zabraknie też stoiska Babki Zielarki z Blanek, stoiska kolekcjonerskiego, żywności regionalnej, czy stoiska z cydrami i miodami, a także akcesoriami do warzenia piwa. Chętni będą mogli wziąć udział w turnieju gry w kapsle Tour de Gmina Dywity.

Energetycznie i interesująco będzie na scenie, gdzie zagrają: egzotyczna Foliba (folk Afryki Zachodniej), rockowy Po Godzinach, bujający w rytmach reggae FreakinRudeboys i rockowe Transsexdisco. Na zakończenie zaprezentuje się Teatr Tańca Ognia Transfuzja. Organizatorami Święta Warmińskiego Piwowara są: Gmina Dywity i Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych.

Sponsorzy i partnerzy to: Bujalski Dywity, Agro Helena Dywity, Chmieliński Development, Demo AdvertisingGroup, Reklama na Wczoraj, Browar Kormoran, Browar Warmia i Uncle and NephewCidres.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl