Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-08-03 16:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn przyjazny pszczołom

Olsztyn24
(fot. UM)
Stolica Warmii i Mazur przyłączyła się do specjalnego programu. Zobowiązała się tym samym wspierać ochronę owadów pszczołowatych.

Praktycznie wszystko zależy od nich. Można powiedzieć - robią robotę. Dlatego tak istotne jest dbanie o pszczoły.

- Prawie 80 proc. roślin występujących w Polsce jest zapylana przez owady - informują organizatorzy akcji. - Gdyby nie pszczoły, te rośliny nie mogłyby się rozmnażać. Spośród 100 gatunków roślin uprawnych, które zapewniają 90 proc. żywności na świecie, aż 71 jest zapylanych przez pszczoły.
R E K L A M A
banner
W stolicy Warmii i Mazur w lipcu w Parku Centralnym zorganizowane zostało śniadanie na trawie. Przy jego okazji prezentowana była specjalna bajka o ochronie pszczół. Od września w części szkół dzięki wykorzystaniu specjalnej bazy wiedzy przygotowywane będą lekcje o tej tematyce. Dotychczas powstawały także hotele dla pszczół, m.in. w Parku Kusocińskiego i w Parku Jakubowo.

Spośród 470 gatunków owadów pszczołowatych żyjących w Polsce, wyginięciem zagrożone są 222. Brak pożywienia jest jedną z głównych tego przyczyn.

Więcej informacji na stronie programu www.pomagamypszczolom.pl

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl