Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email AS. | 2016-10-06 21:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Pszczele lekcje w Galerii Warmińskiej hitem października

Olsztyn24
Pszczele lekcje w Galerii Warmińskiej | Więcej zdjęć »
Na lekcje o pszczołach, które są prowadzone w Galerii Warmińskie chętnych jest tak wiele szkół, że ... brakuje miejsc. Wszystko przez to, że lekcje są niebanalne i arcyciekawe.

Jeszcze do 9 października w Galerii Warmińskiej będą się odbywały lekcje dla szkół o pszczołach. - Chętnych szkół jest tak wiele, że z przykrością niektórym musimy odmawiać - mówi dyrektor Galerii Warmińskiej Michał Tur.

Pierwsze pszczele lekcje już się odbyły, a biorący w nich udział uczniowie wyszli z prelekcji zachwyceni.
R E K L A M A
banner
- Takie lekcje to coś innego, bo mówi o tym fachowiec. Dzieci są bardziej zainteresowane. A pszczoły to temat na czasie. Często rozmawiamy z dziećmi o darach lasu, jesieni - przyznaje pani Katarzyna Puźniewska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Piątka” w Olsztynie.

Równie zachwyceni i zaczarowani pszczelą lekcją byli uczniowie z Zespołu Placówek Edukacyjnych.

- Nasze dzieci lubią zajęcia w terenie  wtedy, gdy lubią dotknąć czegoś, spróbować lub powąchać. To je interesuje. A my często podejmujemy tematy przyrodnicze w szkole - mówi Emilia Zaleska z tej szkoły.

Na lekcjach o pszczołach uczniowie poznają m.in. rodzaje miodów i roślin miododajnych, usłyszą opowieści o życiu pszczół i o tym, jak na przestrzeni lat zmieniało się pszczelarstwo i sprzęt pasieczny, np. ule.

Przypomnijmy, że w Galerii Warmińskiej jeszcze tylko w najbliższy weekend całe rodziny będą mogły od godz. 12:00 do godz. 19:00 poznawać tajemnice pszczół. Dzieci będą mogły wtedy dekorować pszczołę-giganta, przebrać się w stój pszczelej robotnicy, robić świeczki z prawdziwego, pachnącego miodem pszczelego wosku, malować buzie, czy kolorować pszczele kolorowanki. Dorośli i dzieci będą mogli obserwować pokazy odsklepiania plastrów i wirowania ich tak, by wydobyć z nich miód. W weekend będzie można także oglądać pokazową ramkę z żywymi pszczołami i oglądać ul inhalacyjny.

Dodatkowo można będzie zakupić miód z rabatem -50%. Wystarczy dokonać zakupów w Galerii Warmińskiej na kwotę min. 50 zł, następnie  udać się do stoiska w godzinach funkcjonowania kiermaszu i  okazać paragon do ostemplowania.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i zakupów w nadchodzący weekend. Pokazy i prelekcje o pszczołach są bezpłatne!

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.