Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/UM | 2017-08-06 14:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Dłuższy termin składania wniosków o dotację na wymianę pieców

Olsztyn24
(fot. Marcin Kierul)
Olsztynianie mają więcej czasu na przygotowanie wniosków związanych z wymianą pieców lub przyłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej. Nowy termin to 16 sierpnia.

- Chcemy dać szansę na przygotowanie i złożenie dokumentów jak największej liczbie mieszkańców - wyjaśnia prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Czasochłonne i wymagające ogromu pracy jest przede wszystkim przygotowanie audytu energetycznego budynku. Stąd taka decyzja.

Program udzielania dotacji na wyminę kotłów i pieców węglowych jest częścią Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Olsztyna. Choć w Olsztynie powietrze jest bardzo dobrej jakości, zdarzają się przekroczenia parametrów. Dlatego zapadła decyzja o uruchomieniu zadania.
R E K L A M A
banner
Z dotacji mogą korzystać wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie i właściciele budynków jednorodzinnych. Mają szansę uzyskać do 50 proc. kosztów związanych m.in. z pracami i materiałami, czyli opłatą przyłączeniową do miejskiej sieci ciepłowniczej, demontaż istniejących źródeł ciepła, zakup nowego źródła, wykonanie instalacji. Dotacja udzielana jest na zasadach konkursowych, a inwestycja musi nastąpić do 30 października.

Nie warto zwlekać z decyzją - wnioski będą przyjmowane do 16 sierpnia. Można je złożyć osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Olsztyna (pokój 20) lub wysłać pocztą na adres Urząd Miasta Olsztyna, Plac Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn. Wszelkich informacji na temat naboru udzielają pracownicy Biura Pełnomocnika Prezydenta Olsztyna ds. Gospodarki i Infrastruktury Elektroenergetycznej (nr tel 89 527 52 46 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00).

Dotychczas wpłynęły dwa wnioski: jeden złożyła wspólnota mieszkaniowa (budynek o powierzchni 1000 m2) oraz właściciel domu jednorodzinnego. W tegorocznej edycji programu do dyspozycji jest 300 tys. złotych.

Więcej informacji: https://www.olsztyn.eu/gospodarka/program-ograniczania-niskiej-emisji.html

Olsztyn
Komentarze [1]
~dotacjeunii / 2017-08-07 10:17
http://promocja.dotacjeunii.pl/, tutaj więcej informacji o tym jak zdobyć dotację!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl