Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-08-25 18:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejne zmiany na olsztyńskich ulicach

Olsztyn24
Ul. Św. Wojciecha w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Już za kilka dni na Osiedlu Likusy w Olsztynie i w przyległej gminie Gietrzwałd ruszy budowa dróg trzeciorzędowych. W związku z tym w nocy z 1 na 2 września nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Żurawiej, Kresowej i Kordeckiego w Olsztynie. Wcześniej (30.08) zmienią się zasady dojazdu do śródmiejskiej ulicy Św. Wojciecha.

Największe zmiany wynikają z rozpoczęcia inwestycji pn. „Budowa ciągu dróg trzeciorzędnych ulic: Gościnnej, Kresowej, Wołodyjowskiego, Żurawiej, Perkoza, wraz z odcinkiem drogi w gminie Gietrzwałd, jako połączenia drogi wojewódzkiej 527 z DK16 – węzeł Olsztyn Zachód”. Pierwsze zmiany organizacji ruchu dotyczą ulic Żurawiej, Kordeckiego oraz części Kresowej, które będą wyłączone z ruchu. Na czas prac wyznaczono objazdy.

W ramach inwestycji powstanie blisko 7,5 km nowych dróg, pojawią się nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Projekt zakłada również budowę zatok autobusowych, skrzyżowań, instalację oświetlenia, odwodnienia, urządzeń ochrony środowiska oraz zagospodarowanie zieleni. Wykonawca zobowiązał się do zakończenia zadania w ciągu 19 miesięcy. Łączny koszt inwestycji to ponad 44 miliony złotych, z czego ok. 30 mln zł to koszty budowy na terenie Gminy Olsztyn.
R E K L A M A
banner
Na kolejne zmiany w organizacji ruchu powinni przygotować się prowadzący biznesy i pracujący przy ulicy Św. Wojciecha, przylegającej bezpośrednio do przebudowywanej ulicy Pieniężnego. Od środy (30.08) wjazd na tę ulicę będzie możliwy tylko od strony al. Piłsudskiego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl