Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-08-26 17:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Pływacy długodystansowi zakończyli rywalizację w Pucharze Warmii i Mazur

Olsztyn24
Finał Pucharu Warmii i Mazur w wodach otwartych | Więcej zdjęć »
Jezioro Ukiel było dzisiaj (26.08) areną finałowych zawodów o Puchar Warmii i Mazur w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. Do ostatniej w tym roku rywalizacji na dystansie 3000 metrów przystąpiło 52 zawodników i zawodniczek.

Pierwsze zawody o Puchar Warmii i Mazur na wodach otwartych odbyły się dwa lata temu. Od początku organizatorem tej ekstremalnej pływackiej imprezy jest stowarzyszenie Aquasfera Masters Olsztyn. Jak podpowiada nazwa, stowarzyszenie działa przy Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera w Olsztynie.

- Nasze stowarzyszenie ma charakter pływacki, z dużym zacięciem open waterowym, czyli pływamy na wodach otwartych i przy okazji promujemy walory natury Warmii i Mazur - mówi Michał Kieres z Aquasfera Masters Olsztyn. - Pływamy zarówno w naszym regionie, jak i praktycznie w całej Europie.
R E K L A M A
banner
Odbywający się w tym roku po raz trzeci Puchar Warmii i Mazur na wodach otwartych wystartował 25 czerwca na Jeziorze Narie w Kretowinach koło Morąga. Potem odbyło się jeszcze 8 innych wyścigów na dystansie 3 kilometrów na jeziorach położonych m.in. w Szczytnie, Pasymiu, Nartach, Wilkasach, Olecku, Gołdapi i Olsztynie. Dzisiejsze, ostatnie w tegorocznym pucharze zawody, były dziesiątymi z kolei. Uczestnicy pływali na trzecim akwenie Jeziora Ukiel, z bazą przy Hotelu Kur. Do przepłynięcia były trzy pętle po 1 kilometrze w wodzie o temperaturze około 21 stopni.

- Zawody rozgrywamy, gdy woda ma co najmniej 17 stopni Celsjusza - wyjaśnia Michał Kieres. - Ponieważ pływacy pokonują 3 kilometry w wodzie bez ocieplających pianek, a także ze względu na dystans, pływanie długodystansowe zaliczane jest do sportów ekstremalnych. Zauważamy jednak coraz większe zainteresowanie tą dyscypliną sportu. W każdych z organizowanych przez nas zawodów bierze udział od 50 do 100 pływaków, w tym zawodnicy z Rosji, Białorusi i Łotwy. Stałymi uczestnikami są reprezentanci Polski w pływaniu długodystansowym, w tym znany w Olsztynie pływak Krzysztof Pielowski. Niestety, w tych dniach Krzysztof uczestnicy w Letniej Uniwersjadzie w Tajpei. Ale w innych terminach chętnie bierze udział w naszych zawodach i... wygrywa!

Dla najlepszych pływaków w tegorocznym Pucharze Warmii i Mazur na wodach otwartych organizatorzy przygotowali puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Wyróżnienia czekały również na najlepszych w kategorii Masters, w której sklasyfikowani zostali byli zawodnicy pływania w wieku powyżej 25 roku życia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Finał Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym w Olsztynie

»

26-08-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl