Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
ep | 2017-02-07 15:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Pływacy z ZPE zdobyli medale w Krakowie

Olsztyn24
Pływacy z ZPE wrócili do Olsztyna z medalami (fot. Nina Lik - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Kasia Borkowska, Klaudia Kiczor, Bartosz Lubowiecki i Filip Romanyk - czworo gimnazjalistów Zespołu Placówek Edukacyjnych sięgnęło po laury w ogólnopolskiej gali Halliwick w Krakowie. - Było ciężko, ale daliśmy radę - mówi Klaudia, jedna z medalistek.

Zawody Halliwick w Krakowie odbyły się w ostatni weekend (3-5.02). Wzięło w nich udział prawie sześćdziesięciu uczniów szkół specjalnych z całego kraju, w tym ośmiu z olsztyńskiego ZPE. Koncepcja Halliwick to angielska metoda nauki pływania, opracowana w taki sposób, aby każde dziecko z niepełnosprawnością mogło pływać bez problemu. Sportowców z ZPE trenowali nauczyciele - instruktorzy Halliwick Joanna Biłat-Lachowska, Nina Lik, Agnieszka Skindel-Bieńkowska i Michał Przybylak. Na zawody pojechali także Łukasz Kowalski i Krzysztof Zając.

Ze szkolnych pływaków najlepiej wypadła Kasia Borkowska - zdobyła złoty medal w sztafecie na 50 metrów! 
R E K L A M A
banner
- Jak było? Fajnie - odpowiadała na pytania.

Klaudia Kiczor i Bartosz Lubowiecki sięgnęli po srebro. Oboje nie kryli zadowolenia ze swojego sukcesu.

- Nie spodziewałem się, ale się udało - opowiadał Bartosz. - Było ciężko, ale daliśmy radę - dodawała Klaudia.

Trzecie miejsce i brązowy medal przypadły Filipowi Romanykowi.

- Do wyjazdu przygotowywaliśmy się podczas cotygodniowych zajęć dodatkowych na basenie doskonalących technikę pływania. Z zawodów wróciliśmy do Olsztyna w niedzielę wieczorem, zmęczeni ale szczęśliwi - mówiła Joanna Biłat - Lachowska. - Kasia wypadła doskonale, do zawodów przygotowywała się od września i pięknie nam się rozpływała - dodała Nina Lik. - Wszystkim uczestnikom oczywiście należą się wielkie gratulacje.

W tym roku już po raz trzeci drużyna ZPE zaprezentowała się na ogólnopolskiej pływackiej gali Halliwick w Krakowie. Uczestnicy za każdym razem odnosili sportowe sukcesy. I, co podkreślają nauczyciele - opiekunowie, uczyli się również zasad fair play, funkcjonowania w grupie, kibicowania kolegom i cieszenia się z cudzych sukcesów.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl