Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
AS | 2017-08-28 18:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Cukrzyca ciężarnych pod lupą. Co warto wiedzieć?

Olsztyn24
 

Przypadłością kobiet spodziewających się dziecka, która może być niebezpieczna dla potomka, jest cukrzyca ciążowa. Te tak zwane „słodkie mamy” dowiadują się o tego typu nieprawidłowościach najczęściej z reguły w drugiej połowie ciąży. Wtedy też zazwyczaj szukają informacji jak radzić sobie z tego typu chorobą. Tym tematem zajmiemy się właśnie w poniższym artykule.

Czym jest i jak się objawia cukrzyca ciężarnych?

Jeśli chodzi o schorzenie, jakim jest cukrzyca ciążowa objawy pojawiają się zwykle między 24 a 28 tygodniem. Mowa tutaj o nietolerancji glukozy, którą rozpoznaje się za pomocą badań laboratoryjnych. Sprawdza się poziom glukozy na czczo oraz po jej dodatkowym podaniu. W ten sposób można przekonać się, czy organizm reaguje prawidłowo na taką dawkę tej substancji, czy występuje nietolerancja glukozy. Trzeba natomiast powiedzieć, że jedynie za pomocą wyników badań można dociec, czy kobieta w ciąży cierpi na taką przypadłość, ponieważ tak naprawdę nie wiąże się ona z zauważalnymi zmianami w samopoczucia, czy z ogólnym pogorszeniem zdrowia.

R E K L A M A
banner
Cukrzyca ciążowa a poród

Sporo pań dowiadując się, że cierpi na taką chorobę i zaczyna się niepokoić, jakie konsekwencje niesie za sobą taki stan zdrowia. Kiedy chodzi o przypadłość, jaką jest cukrzyca ciążowa zagrożenia wiążą się przede wszystkim z możliwością zbyt dużego wzrostu dziecka. Aby nie dopuścić do sytuacji, gdy urodzi się ono za duże, w okolicach 38 tygodnia wywołuje się poród, by przyszła mama nie przenosiła ciąży. Nieprawidłowe stężenie glukozy po porodzie wraca do normy. Jednak panie, które cukrzycę tego typu miały, mogą niestety w przyszłości zachorować na cukrzycę typu 2. Z tego względu osoby takie powinny bardzo o siebie dbać, pamiętać o aktywności fizycznej, jak również o zdrowym odżywianiu.

Czego powinna przestrzegać przyszła mama cierpiąca na cukrzycę ciążową?

Najważniejszym zaleceniem dla kobiet zmagających się z taką przypadłością jest dieta cukrzycowa. Istotne jest, aby zapewniała dziecku i mamie wszelkie potrzebne wartości odżywcze, ale nie przekraczała 1800 do 2000 kalorii na dzień. Posiłki muszą być przede wszystkim regularne. Sześć niewielkich i urozmaiconych porcji jedzenia, przyjmowanych w równych odstępach czasu, powinno zapewnić potrzebną dawkę energii. Jeżeli dieta okaże się nieskuteczna, czyli nie uda się uzyskać pożądanej normy, to w takich wypadkach stosuje się insulinoterapię.

Każda przyszła mama spodziewająca się dziecka musi być pod ścisłą kontrolą lekarza. Tylko w taki sposób uda się wcześniej przewidzieć różne schorzenia, jak również przeciwdziałać im. Jeżeli chodzi o wspomnianą w artykule przypadłość, istotne jest, aby sprawdzić, czy cukrzyca jest faktycznie ciążowa, czy może też jest niewykrytą wcześniej cukrzycą przedciążową. Ma to duże znaczenie również, gdy chodzi o dalsze leczenie kobiet już po porodzie. Więcej informacji na temat tego schorzenia można znaleźć tutaj: http://mamaluch.pl/cukrzyca-ciazowa-co-jesc-gdy-jestes-slodka-mama/.

AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl