01:55 27 kwietnia 2024 Imieniny: Felicji, Teofila

WMOSG | 2017-08-28 20:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Ponad 100 uczestników XXIII Międzynarodowego Biegu Gusiew - Gołdap

XXIII Międzynarodowy Bieg Gusiew - Gołdap (fot. WMOSG - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Polacy, Rosjanie, Białorusini i Mołdawianie walczyli o tytuł najlepszych w XXIII Międzynarodowym Biegu Gusiew - Gołdap. W sobotę (26.08) na starcie półmaratonu stanęło 111 zawodników.

Uroczyste otwarcie nastąpiło po rosyjskiej stronie w miejscowości Gusiew. Trasa biegu wiodła przez granicę państwa, a meta usytuowana była po stronie polskiej w centrum miasta w Gołdapi. Funkcjonariusze Straży Granicznej nie tylko dbali o bezpieczeństwo imprezy, ale brali też czynny udział w zawodach.

Po zaciętej rywalizacji funkcjonariusz z WMOSG ppłk SG Roman Liśkiewicz stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii M-40, natomiast drugie miejsce wywalczył wśród Polaków, a siódme w ogólnej klasyfikacji.

Najszybszymi biegaczami okazali się zawodnicy z Białorusi. Zwycięzcy Międzynarodowego Półmaratonu Gusiew - Gołdap otrzymali puchar Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Nagrody wręczył Komendant Placówki Straży Granicznej w Gołdapi ppłk SG Tomasz Makowski. Zawodników dekorowali także przedstawiciele władz samorządowych z Polski i Rosji.