Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-07-11 15:58 | Rozmiar tekstu: A A A

PiS: Nasz region skorzysta na utworzeniu Funduszu Dróg Samorządowych

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji | Więcej zdjęć »
Trwa dyskusja na temat nowego projektu Prawa i Sprawiedliwości dotyczącego wprowadzenia nowej opłaty drogowej i utworzenia Funduszu Dróg Samorządowych w celu uzyskania finansowania na poprawę stanu dróg samorządowych. Swoje stanowisko w sprawie postanowili zaprezentować regionalni samorządowcy zaproszeni dzisiaj (11.07) przez Zarząd Okręgowy PiS w Olsztynie na konferencję prasową zorganizowaną w tej sprawie.

Sejm zajmie się projektem ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych już jutro. Zakłada on m.in. dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych i mostów na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Fundusz Dróg Samorządowych ma rodysponowywać w tym celu środki pozyskane z wprowadzenia nowej opłaty paliwowej w wysokości 20 groszy za litr. Szacowane wpływy z niej miałyby wynieść 4–5 mld zł rocznie.

Ugrupowania opozycyjne działają na rzecz wycofania projektu tej ustawy. Podnoszą, że zwiększenie cen paliw doprowadzi w konsekwencji do wzrostu cen produktów i usług, co odbije się głównie na portfelach mniej zamożnych obywateli. Jednakże biorący udział w dzisiejszej konferencji samorządowcy przekonują, że powinien wejść on w życie jak najszybciej, by dać szansę biedniejszym regionom Polski na wyrównanie „drogowej przepaści”, jaka dzieli je od reszty kraju. 
R E K L A M A
banner
Więcej na ten temat w zapisie wideo spotkania. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [6]
~osmolony / 2017-07-13 10:56
Tylko patrzeć jak Cichoń z Wasilewską z PO zrobią konferencję prasową i będą krytykować PiS. A swoją drogą dawno Pasławskiej na ścince z mikrofonem nie było...
~4r / 2017-07-12 14:43
Brawo PIS
~Krycha / 2017-07-12 12:04
Każda inicjatywa PiS jest torpedowana przez PSL i PO. Nawet najlepsza dla regionu i mieszkańców. To przykre kiedy górę nad racjonalnym mysleniem biorą emocje związane z utratą władzy. Teraz jak na dłoni widzimy o co chodzi w tym całym rządzeniu partiom takim jak PSL i PO. Na pewno nie o rozwój regionu, nie o zasobność mieszkańców. To chciejstwo ogranicza się tylko DO OBSADZANIA POSAD PARTYJNIAKAMI I SWOIMI KREWNYMI, NAPYCHANIA KABZY FIRMOM SŁUSZNYM IDEOLOGICZNIE (POPIERAJĄCYM PO I PSL) ORAZ FIRMOM NIEMIECKIM.
~Pozdro / 2017-07-12 06:44
Paliwa mamy tak tanie, że proponuję dołożyć złotówkę, a co tam!
~wyborca / 2017-07-11 21:29
Póki co w samorządach siedzi towarzystwo partyjne PSL i PO. Tak więc to oni będą przecinać wstęgi.PSL i PO zaniedbały drogi powiatowe (jak i całą Polskę). Bez pieniędzy nie da się nadrobić straconego za ich pseudo-rządów czasu.
~yogi / 2017-07-11 20:53
Wczoraj interesująco skomentował pomysł podniesienia opłaty paliwowej wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz15: PiS chce za 5 miliardów wyciągniętych z kieszeni wszystkich Polaków zrobić sobie kampanię przed wyborami samorządowymi. To wyjątkowo celny komentarz!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa PiS ws. Funduszu Dróg Samorządowych

11-07-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl