Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
SPKIS | 2017-09-01 13:44 | Rozmiar tekstu: A A A
Zaproszenie na wernisaż prac Henryka Ciruta

Tryptyk Warmiński w Klubie „U Artystów”

Olsztyn24
Henryk Cirut do tej pory miał 14 wystaw (fot. Ireneusz Bruski)
Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka zaprasza 5 września (wtorek) br. o godz. 18 do Klubu „U Artystów” przy ul. Kołłątaja  na otwarcie wystawy fotografii Henryka Ciruta, obecnie jednego z najbardziej aktywnych fotografików Olsztyna. W ciągu ostatnich dwóch lat artysta miał 14 wystaw, a po otwarciu najbliższej wystawy w Olsztynie ma kolejne – 9 września w Muzeum Przyrodniczym we Lwowie oraz 10 października w Domu Polskim w Brukseli.

Henryk Cirut jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu oraz Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Psychologii i Pedagogiki. Był sztukatorem w Lubelskim Przedsiębiorstwie Konserwacji Zabytków, redaktorem graficznym „Gazety Olsztyńskiej, jednym z pomysłodawców Olsztyńskiego Informatora Kulturalnego, wieloletnim członkiem zespołu redakcyjnego biuletynów prasowych Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, współzałożycielem Fundacji Środowisk Twórczych oraz Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka, w którym pełni dziś funkcję sekretarza zarządu.

Przez większość swojego życia zawodowego był pracownikiem Wyższej Szkoły Pedagogicznej, a następnie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Towarzysząca mu całe życie pasja fotografowania rozwinęła się w pełni po przejściu na emeryturę, która otworzyła mu większe przestrzenie czasowe do realizacji projektów artystycznych. W rozmowach o tym często podkreśla, że pierwsze drzwi do większej prezentacji jego fotografii dał duet twórczy Elżbiety i Andrzeja „Andymiana” Mierzyńskich, który zaprosił go do roli głównego ilustratora koncertów z cyklu „Cztery Pory Roku”, realizowanych w Olsztyńskim Planetarium. Zaraz po tym wydarzeniu artysta rozwinął cykl indywidualnych wystaw, który zainaugurował w czerwcu 2015 roku w Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Na wystawie w Klubie „U Artystów” od 5 września można oglądać prace Henryka Ciruta w 3 cyklach tematycznych: Geoformy, Hydroformy, Dendroformy. Z każdego cyklu, który tworzą setki zdjęć, autor wybrał po 3 przykłady. Wystawa nosi tytuł „Tryptyk Warmiński” i pilotuje wydawnictwo albumowe, które w najbliższym czasie zamierza autor wydać ze wsparciem sponsorów.

Zapraszamy na wernisaż w najbliższy wtorek. Artysta przygotował niespodzianki dla ducha i ciała.
Komentarze [1]
~widz / 2017-09-01 17:58
Panie Henryku, jestem pełen podziwu dla Pana pasji i pomysłu przedstawianych tematów. GRATULACJE!!! To naprawdę coś wyjątkowego i nic dziwnego,że wzbudza coraz większe zainteresowanie! Podziwiam!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl