Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-09-04 19:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Wernisaż wystawy prac Danuty Błonieckiej w Galerii Marszałkowskiej

Olsztyn24
Danuta Błoniecka | Więcej zdjęć »
W Galerii Marszałkowskiej w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie otwarto dzisiaj (4.09) wystawę malarstwa Danuty Błonieckiej.

Danuta Błoniecka urodziła się w 1939 roku w Bielsku-Białej, mieszka w Olsztynie. Jest emerytowanym lekarzem zawodu jest lekarzem, nadal jednak pracuje w Hospicjum Domowym Caritas w Olsztynie. Jest członkiem olsztyńskiego Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi”, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie.

Uprawia głównie malarstwo w technice pastelu (od 2009 roku), głównie pejzaże i kwiaty. Inspiruje ją przede wszystkim piękno otaczającego świata. Mówi, że kiedy staje przed sztalugą i płaszczyzną obrazu, czuje się wolna w tworzeniu. Zostaje sam na sam z własną wyobraźnią i to sprawia jej wielką radość.
R E K L A M A
banner
Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i konkursach. Na swoim koncie ma także wystawy indywidualne, m.in. w Galerii Artibus w Olsztyńskiej Izbie Lekarskiej. Jej prace zostały opublikowane w Biuletynie Lekarskim.

Więcej na temat wystawy w zapisie wideo wernisażu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy malarstwa Danuty Błonieckiej

04-09-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl