Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2017-09-07 13:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Zespół KROKE na inaugurację 72. sezonu artystycznego Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Olsztyn24
Zespół KROKE (fot. Jacek Dyląg) | Więcej zdjęć »
Koncertami w dniach 15 i 16 września Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie zainauguruje 72. sezon artystyczny 2017/2018. W uroczystych koncertach udział weźmie znakomity krakowski zespół KROKE występujący w składzie: Tomasz Kukurba -  altówka, Jerzy Bawoł  - akordeon, Tomasz Lato -  kontrabas oraz gościnnie Sławek Berny - instrumenty perkusyjne.

Muzykom zespołu Kroke towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Usłyszymy kompozycje z płyty „Feelharmony”, na którą składają się z najpopularniejsze utwory zespołu Kroke. Zostaną one wykonane w całkowicie nowych, orkiestrowych aranżacjach autorstwa Krzysztofa Herdzina. Nie zabraknie takich utworów jak: Lullaby for Kamila, Dream, Mountains, Night in the Garden of Eden, Time, River of Shadows, Cave, Usual Happiness, Ajde Jano, Light in the Darkness czy Eddie.

25 lat Kroke... zachwycił się nimi Steven Spielberg, urzekli Petera Gabriela, koncertowali z Nigelem Kennedy.
R E K L A M A
banner
Uważam ich za fantastycznych, uduchowionych muzyków. To wspaniały zespół - Peter Gabriel

Kroke na żywo są mrożąco krew w żyłach genialni. To niezapomniane przeżycie - Jon Lusk

To, co tak skutecznie pociąga mnie w muzyce Kroke, to ich duchowa rzeczywistość, to znaczy szczerość i autentyczność w tej muzyce - Nigel Kennedy

Zespół Kroke, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. W ostatnich latach Kroke współpracowało z Nigelem Kennedym, Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Talilą, Tomaszem Stańko, Mają Sikorowską, Krzysztofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi. Zespól pojawiał się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie. Kroke od 25 lat zażywa sławy nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, gdzie wydawało kolejne płyty, doskonale znane jest w Hiszpanii czy krajach Skandynawii.

Na pytanie, jaki po 25 latach jest zespół Kroke? – akordeonista zespołu Jerzy Bawoł w wywiadzie zamieszczonym w publikacji 72. sezon Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odpowiedział: Wiele osób powtarza, i ja bardzo chętnie podpisuję się pod tymi słowami, że nie ma na świecie drugiego takiego zespołu, który brzmiałby tak samo jak Kroke. To jest marzenie chyba każdego muzyka, a zwłaszcza zespołu, żeby dopracować się własnego stylu, takiego rzetelnego, rozpoznawalnego i jedynego. Do tego wszystkiego bardzo cieszy mnie fakt, że jeszcze cały czas ewoluujemy, pracujemy nad sobą, że cały czas szukamy nowych rzeczy, inspiracji, cały czas spotykamy się z przyjaciółmi, znanymi muzykami, nie tylko muzyki etnicznej, ale również muzykami klasycznymi, jazzowymi. Generalnie bardzo lubimy improwizować, tak, że bez względu na to, gdzie ta improwizacja występuje, czy mamy do czynienia z muzyką klasyczną, jazzową czy etniczną, ona jest dla nas bardzo atrakcyjna i bardzo rozwojowa.

Serdecznie zapraszamy na koncerty z zespołem Kroke i orkiestrą symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej inaugurujące w dniach 15.09. (godz.19.00) i 16.09. (godz.18.00) 72. sezon artystyczny Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
Z D J Ę C I A
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl