Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2017-09-07 16:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Trwa rejestracja do CITY TRAIL - czas zaplanować jesienno-zimowe starty!

Olsztyn24
Bieg Grand Prix CITY TRAIL (fot. archiw. organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Już 30 września w Olsztynie odbędzie się pierwszy bieg w ramach największego biegowego cyklu w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Kolejna – szósta już ogólnopolska edycja cyklu będzie organizowana w 11 lokalizacjach – do Bydgoszczy, Katowic, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Szczecina, Trójmiasta, Warszawy i Wrocławia dołącza Kraków. Tym samym w ramach jednego sezonu odbędzie się aż 66 biegów – po sześć w każdym z miast. Zapisy trwają na www.citytrail.pl.

CITY TRAIL to cykl 5-kilometrowych biegów przełajowych oraz krótszych biegów dla dzieci, które odbywają się w lasach lub parkach. Pierwsza edycja była zorganizowana w 2010 roku w Poznaniu, a od 2012 roku impreza ma charakter ogólnopolski. Z roku na rok zawody cieszą się coraz większym zainteresowaniem – sezon 2016/2017 przyniósł 14-procentowy wzrost frekwencji, a liczba uczestników przekroczyła 13 000 osób.

W Olsztynie zawody odbywają się na malowniczej pętli nad Jeziorem Długim. Start i meta są zlokalizowane na ścieżce rowerowej w okolicy mostu łączącego dwa brzegi jeziora.
R E K L A M A
banner
Bieganie w terenie, gdzie warunki bywają bardzo zróżnicowane, a przeszkody serwuje sama natura to możliwość sprawdzenia się i oderwania od codziennych treningów w mieście i startów w zawodach ulicznych. Nawierzchnia biegów CITY TRAIL jest bardzo różnorodna – każda z 11 tras charakteryzuje się czymś innym.

– Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że wszystkie z naszych lokalizacji są warte odwiedzenia. W Olsztynie mamy jedną z najpiękniejszych pętli. Trasa nie należy do płaskich, ale dzięki temu zawodnicy mają okazję sprawdzić, jak radzą w urozmaiconym terenie. Warto też pamiętać, że w okresie jesienno-zimowym warunki bywają bardzo zmienne i zazwyczaj co miesiąc biegamy w innych okolicznościach, co jest dodatkowym urozmaiceniem cyklu – podkreśla Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator CITY TRAIL.

Cykl CITY TRAIL jest skierowany zarówno do osób regularnie trenujących, jak i zupełnie początkujących. Dla tych drugich cenną informacją jest fakt, że organizatorzy nie przewidują limitu czasu na pokonanie trasy. Oznacza to, że każdy może w swoim tempie i bez stresu dotrzeć do mety.

W edycji 2017/2018 zawodnicy będą mieć do wyboru kilka opcji pakietów startowych. Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie biegowy gadżet. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. W tej opcji jest też możliwość bezpłatnego startu w innej lokalizacji niż ta, której dotyczy karnet. Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 29 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

Terminy imprez sezonu 2017/2018 w Olsztynie:
• 30 września
• 28 października
• 25 listopada
• 13 stycznia
• 17 lutego
• 10 marca

CITY TRAIL to cykl, w którym medal otrzymuje się za ukończenie co najmniej czterech biegów. Podsumowanie sezonu odbywa się po zakończeniu edycji i ma formułę uroczystej gali, która jest siódmą imprezą. Poza medalami, na galach kończących sezon, najszybsi zawodnicy otrzymają nagrody od marek Salomon i Suunto.

Każda impreza CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13 do 15 roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km.

Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl. Połowa z tych kwot jest przeznaczana na cele charytatywne. Najmłodsi – podobnie jak dorośli - otrzymują na koniec cyklu medale, a startujący w kategoriach wiekowych D2, D3 i D4 – nagrody za zajęte w cyklu miejsca. Wśród uczestników biegów do 7 lat nie będzie klasyfikacji stworzonej na podstawie miejsc na mecie, ale każdy, kto pobiegnie w edycji minimum 4 razy otrzyma nagrodę niespodziankę.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Impreza jest wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl