Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2017-07-20 13:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Wakacyjny bieg CITY TRAIL odbył się w Olsztynie

Olsztyn24
Bieg odbył się nad Jeziorem Długim (fot. materiały prasowe organizatora) | Więcej zdjęć »
Nad Jeziorem Długim w Olsztynie odbył się wczoraj (19.07) bieg w ramach ogólnopolskiej serii CITY TRAIL onTour. To przełajowe zawody na 5 km. W imprezie wystartowało 304 dorosłych i 89 dzieci.

Poza Olsztynem, zawody są organizowane w 9 innych miastach. Są to: Lublin, Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice i Łódź. Biegi mają nietypową formułę, ponieważ odbywają się w dni powszednie, w godzinach popołudniowych – start biegu głównego jest o godzinie 19.00.

Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie w Olsztynie odniósł Artur Olejarz. Jego wynik to 16:03. Drugie miejsce zajął Paweł Pszczółkowski (16:47), a trzecie – Rafał Wronowski (17:01).
R E K L A M A
banner
Wśród pań najlepszą okazała się Aleksandra Kępczyńska. Jej wynik to 21:01. Drugie miejsce zajęła Marta Stańczuk (21:44), a trzecie – Ilona Brusiło (21:47).

- Muszę powiedzieć, że jeszcze we wrześniu, podczas jesienno-zimowej edycji CITY TRAIL, pobiegłam na tej samej trasie 28 minut – relacjonowała najszybsza z pań. - W marcu poprawiłam się na 22 minuty, a dzisiaj wyszło niewiele ponad 21. To zasługa mojego trenera Pawła Pszczółkowskiego i regularnego treningu, który zaczęłam w maju ubiegłego roku – mówiła na mecie Aleksandra Kępczyńska. – Dzisiaj nie byłam od startu na prowadzeniu. Na pierwszym kilometrze biegłam trzecia, dzięki kolegom z teamu mocniej ruszyłam i tak, trzymając się pleców chłopaków, dobiegłam aż do mety.

Biegi CITY TRAIL onTour są kierowane do osób na każdym poziomie zaawansowania i w każdym wieku.

Nie biegam zbyt szybko, raczej rekreacyjnie, dlatego ta trasa nad Jeziorem Długim jest dla mnie dość wymagająca, szczególnie jeśli porównam ją do okolic, w których biegam na co dzień. Szczególnie daje w kość podbieg na końcówce, ale zawsze staram się przebiec go w całości i nie przechodzić do marszu – podkreśliła po zawodach jedna z zawodniczek, Joanna Smolaga.

W ramach zawodów odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział 89 uczestników.

Cykl CITY TRAIL onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, która w Olsztynie rozpocznie się 30 września 2017 i potrwa do 10 marca 2018. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport dla Każdego. Zawody dla dzieci i młodzieży są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Więcej informacji znajduje się na www.ontour.citytrail.pl

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl