Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2017-03-21 11:30 | Rozmiar tekstu: A A A

CITY TRAIL na finiszu!

Olsztyn24
CITY TRAIL (fot. archiw. CT - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (25.03) w Olsztynie odbędzie się szósty bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. To ostatnia okazja w edycji 2016/2017, by spotkać się nad Jeziorem Długim, poprawić swój rekord trasy i zdobyć cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Na kolejną edycję przełajowych piątek trzeba będzie zaczekać do października.

Trwający sezon CITY TRAIL jest już piątym ogólnopolskim. Wcześniej przez trzy edycje zawody odbywały się tylko w Poznaniu. Olsztyn dołączył do rywalizacji w 2012 roku. Cykl na dobre wpisał się w plany treningowe biegaczy w całej Polsce. Wśród startujących są tacy, którzy ukończyli wszystkie imprezy w swoich miastach!

- Od początku polubiłem te biegowe spotkania i rywalizację na dystansie 5 km. Pierwszy start w Poznaniu, gdzie biegam, odbył się w styczniu 2010 roku w śniegowo-mroźnej atmosferze. Od tamtego dnia, do dzisiaj na trasie spędziłem 15 godzin 34 minuty i 32 sekundy, zawsze zwarty i gotowy. W tej chwili nie wyobrażam sobie sezonu bez CITY TRAIL. To żelazny punkt w moim grafiku startowym. Może dlatego, że jestem sentymentalny, może dlatego, że fajnie się biega na tej trasie, a może po prostu dlatego, że zawsze panowała tu super atmosfera i można było spotkać świetnych ludzi. Ten sezon jest dla mnie szczególny, ponieważ do rywalizacji w biegu głównym dołączył mój syn, ten, który tak niedawno startował w kategoriach biegów dziecięcych. On jest naprawdę zdolny i jestem z niego bardzo dumny. Cieszy mnie przeogromnie, jak mimo moich starań dogania mnie na trasie i jest przede mną na mecie – mówi Piotr Kotkowski.
R E K L A M A
banner
- Aktywność fizyczna, obok zdrowego odżywiania, badań kontrolnych oraz planowania finansowego, jest elementem, który składa się na zdrowy tryb życia. Nationale-Nederlanden od lat promuje wśród Polaków wszelkie działania profilaktyczne, które mogą ochronić nas przed poważnymi zachorowaniami - mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. - Cieszymy się, że przez cały sezon mieliśmy możliwość wspierać zawody CITY TRAIL. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wytrwałości w realizacji pasji sportowej. Mamy nadzieję, że takie wydarzenia jak CITY TRAIL pomagają budować świadomość społeczeństwa, jak ważny w naszym życiu jest sport. Oby kolejne edycje zachęciły jeszcze więcej Polaków do podjęcia aktywności ruchowej – dodaje.

Elektroniczna rejestracja

Zapisy do biegu odbywają się poprzez stronę www.citytrail.pl do końca dnia we wtorek, 21 marca oraz w dniu zawodów. Opłata startowa to 17,5 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 25 zł w dniu biegu. Co ważne w sobotniej imprezie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani – także ci, którzy nie startowali w żadnym z poprzednich biegów.

Nieodłączną częścią imprezy są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Zapisy odbywają się analogicznie jak w biegu głównym, z tą różnicą, że opłata startowa to zawsze 5 zł, a połowa tej kwoty jest przekazywana na cele charytatywne.

Klasyfikacja generalna: rozstrzygnięcie w sobotę

Na ostateczne rozstrzygnięcie rywalizacji w klasyfikacji generalnej trzeba poczekać do sobotniego biegu – w tej chwili na prowadzeniu są Konrad Nosarzewski i Mariola Sudzińska, ale największe szanse na zwycięstwo mają Artur Olejarz i Aleksandra Lisowska, którzy ukończyli po 3 biegi (by zostali sklasyfikowani muszą pobiec co najmniej 4 razy, więc jeśli nie pojawią się w sobotę nad Jeziorem Długim, mimo najlepszych rezultatów w poprzednich biegach, nie będą sklasyfikowani).

Start o godzinie 11:00

Schemat biegów CITY TRAIL od lat jest niezmienny – o godz. 8:30 rozpoczyna pracę biuro zawodów, od 9:30 trwają biegi dla dzieci i młodzieży, a o 11:00 na trasę ruszają dorośli. Biuro zawodów, start oraz meta są zlokalizowane w okolicy mostu nad Jeziorem Długim.

Gala podsumowująca sezon

Szósty bieg nie jest pożegnaniem z CITY TRAIL. Sezon zamknie siódma impreza – uroczysta gala, podczas której każdy, kto ukończy co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal, a najszybsi zostaną nagrodzeni. Impreza odbędzie się 12 kwietnia w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Początek o godz. 18:30.

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolska impreza organizowana w dziesięciu miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Justyna Grzywaczewska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl