Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-09-10 19:03 | Rozmiar tekstu: A A A

W Gietrzwałdzie świętowano 140. rocznicę objawień

Olsztyn24
Uroczystości w Gietrzwałdzie | Więcej zdjęć »
Od czwartku w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie trwały uroczystości związane z 140. rocznicą objawień Matki Bożej i 50. rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Dzisiaj (10.09) odbyły się główne uroczystości z udziałem hierarchów kościelnych, władz państwowych i samorządowych oraz tysięcy wiernych z różnych, także odległych części kraju.

Liturgii przewodniczył prymas Polski abp Wojciech Polak. Prymas wygłosił też homilię, w której zwrócił uwagę, że „w Gietrzwałdzie jest siła, która uspokaja, jednoczy i raduje Polaków”. Mszę świętą poprzedziła procesja z cudownym wizerunkiem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Pozdrowienia dla uczestników uroczystości skierował papież Franciszek. W specjalnym liście ojciec święty przekazał pasterskie błogosławieństwo i zachęcił do odczytywania na nowo orędzia Matki Bożej, które jako jedyne Polsce, oficjalnie i uroczyście zostało potwierdzone przez autorytet Stolicy Apostolskiej. Odczytano też listy skierowane do uczestników uroczystości przez prezydenta RP Andrzeja Dudę i premier Beatę Szydło.
R E K L A M A
banner
Dzisiejsza uroczystość w Gietrzwałdzie zbiegła się o archidiecezjalnymi dożynkami. Z tego też powodu przed ołtarzem na błoniach gietrzwałdzkich pojawiły się dożynkowe wieńce, zaś abp Wojciech Polak pobłogosławił ziarno siewne i nasiona.

Więcej o uroczystościach na naszych zdjęciach i filmach wideo.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~suweren / 2017-09-11 16:45
Wojewoda nieobecny? Dlaczego nie było Rydzyka?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Homilia abpa Wojciecha Polaka - Prymasa Polski w Gietrzwałdzie

10-09-2017

image galeria
Obchody 140. rocznicy objawień gietrzwałdzkich

10-09-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl