Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MD/WB | 2017-09-13 19:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Zespół Wzgórza Zamkowego we Fromborku z szansą na tytuł TOP 5

Olsztyn24
Zespół katedralny we Fromborku | Więcej zdjęć »
Pierwszego września Polska Organizacja Turystyczna uruchomiła internetową sondę TOP 5 zamków i pałaców, w której wybranych zostanie pięć najlepszych zamków lub pałaców w Polsce. W sondzie można głosować na 16 obiektów, które zwyciężyły w głosowaniach regionalnych. Warmię i Mazury reprezentuje Zespół Wzgórza Zamkowego we Fromborku, zajmujący obecnie bardzo wysokie - 3 miejsce. Możemy wspomóc naszego kandydata, oddając głos do 15 września!

Zespół katedralny we Fromborku, którego sercem jest bazylika pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja Apostoła, to unikalny kompleks średniowiecznych budowli dominujący w panoramie miasta, które pod nazwą „Castrum Dominae Nostrae” (Gród Naszej Pani) zostało wymienione w dokumencie z 1278 r. spisanym przez biskupa Henryka Fleminga. Warownia katedralna to perła architektury gotyckiej i należy do obiektów o najwyższej wartości artystycznej i historycznej. 8 września 1994 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wpisał go na prestiżową listę pomników historii – jest jednym z najcenniejszych zabytków w naszym kraju.

Na terenie zespołu mieści się Muzeum Mikołaja Kopernika, działa planetarium, można tu zobaczyć wahadło Foucaulta, należącą do Kopernika wieżę, niezwykły widok z dawnej dzwonnicy wieży Radziejowskiego na cały kompleks i okolicę oraz wspaniałą architekturę katedry i jej bogate wyposażenie.
R E K L A M A
banner
Ze względu na obronny charakter zespołu został on przez Polską Organizację Turystyczną umieszczony w sondzie Top 5 w kategorii - zamki i pałace. Obecnie zajmuje III miejsce w głosowaniu ogólnopolskim.

Głosować można do 15 września na stronie: https://www.polska.travel/pl/aktualnosci/top-5-zamkow-i-palacow-wybierz-najlepszy-wedlug-ciebie-zamek-lub-palac-w-polsce-juz-od-dzisiaj-glosowanie-ogolnopolskie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl