Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
FWM | 2017-09-18 20:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Monumentalne symfonie wielkich kompozytorów w olsztyńskiej filharmonii

Olsztyn24
Ignacy Lisiecki (fot. archiw. artysty) | Więcej zdjęć »
Piątkowy (22.09) koncert symfoniczny z pewnością stanie się jednym z ważniejszych wydarzeń muzycznych 72. sezonu artystycznego Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Zarówno repertuar, jak i wykonawcy piątkowego koncertu sprawią, że nawet najbardziej wyrafinowane gusta melomanów zostaną ukontentowane. Na afiszu dwóch wielkich kompozytorów, gigantów rosyjskiej muzyki poważnej: Sergiusz Rachmaninow i jego III Koncert fortepianowy d-moll op. 30 oraz Piotr Czajkowski z V Symfonią e-moll op. 64.

Te dwa monumentalne dzieła zapewne rozpalać będą uczucia i wyobraźnię zarówno wykonawców, jak i słuchaczy piątkowego koncertu. Koncert fortepianowy Rachmaninowa został po raz pierwszy wykonany w Nowym Jorku 28 października 1909 roku przez samego kompozytora (z towarzyszeniem New York Symphony Society), który posiadając fenomenalne umiejętności pianistyczne do końca życia uważał ten utwór za jedną ze swoich ulubionych kompozycji. Odmiennego zdania o swoim dziele - V Symfonii, był Piotr Czajkowski. „Moja najgorsza symfonia” – miał o niej mawiać kompozytor. Szybko jednak V Symfonia została przez miłośników muzyki na świecie zaliczona do grona największych dzieł symfonicznych w historii muzyki.

Orkiestrę symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej poprowadzi dyrygent z Japonii Norichika Iimori. Artysta był wielokrotnie zapraszany do współpracy z wiodącymi europejskimi orkiestrami. Można tu wymienić np.: Radio Symphony Orchestra Frankfurt, The Cologne Radio Symphony Orchestra, The Czech Philharmony, The Prague Symphony Orchestra (FOK) czy rosyjską Orkiestrę Symfoniczną Radia Moskiewskiego im. Piotra Czajkowskiego.
R E K L A M A
banner
Solista koncertu, pianista Ignacy Lisiecki, regularnie występuje z orkiestrami filharmonicznym w Polsce i Japonii. W listopadzie 2012 roku artysta odniósł duży sukces debiutując w Tokyo Opera City, w jednym z najważniejszych centrów muzycznych świata. W 2017 roku Ignacy Lisiecki wystąpił w nadawanym nieprzerwanie od 1969 roku, ogólnokrajowym japońskim programie telewizyjnym dot. muzyki klasycznej „Daimei no nai Ongakukai”, w którym wraz z legendarnym japońskim skrzypkiem Kazuki Sawa zaprezentował muzykę polską. Program był oglądany przez 5 milionów odbiorców i był pierwszą tak obszerną prezentacją sylwetki Szymanowskiego w japońskiej telewizji.

Uwaga: Nowość w filharmonii

Serdecznie zapraszamy melomanów na spotkanie pt. „Kameralnie o koncercie”– sala kameralna, piątek (22.09) godz.18.00. O walorach koncertu i jego solistach opowie Janusz Ciepliński (znany słuchaczom z estrady filharmonii). Wstęp jest wolny - zapraszamy!

******
 
22 września 2017 r. piątek

» godz. 18.00 - Janusz Ciepliński „Kameralnie o koncercie” - sala kameralna IIp.
» godz. 19.00 - Koncert symfoniczny - sala koncertowa filharmonii 

Norichika Iimori (Japonia) – dyrygent
Ignacy Lisiecki – fortepian
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Program:
Sergiusz Rachmaninow – III Koncert fortepianowy d-moll op. 30
Piotr Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64

******

Bilety na koncert w cenie: 40 zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia w kasie filharmonii pon.-pt. 10-18 oraz poprzez stronę internetową: www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

Z D J Ę C I A
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl