Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MWiM | 2017-09-19 17:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Muzeum Warmii i Mazur zaprasza seniorów na weekend 60+ KULTURA

Olsztyn24

Jak co roku, w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zaprasza osoby 60+ do udziału w spotkaniu i bezpłatnym zwiedzaniu wystaw.

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie - 23-24.09. Bezpłatny wstęp dla seniorów, zwiedzanie wystaw, np. Mikołaj Kopernik - mieszkaniec zamku olsztyńskiego, Mikołaj Kopernik w sztuce medalierskiej, Luterańskie epitafia, Olsztyńskie muzealia w Polsce i na świecie, Warmia Marii Zientary Malewskiej, Nie tylko Stare Miasto - pradzieje Olsztyna.

Muzeum w Morągu - 23-24.09. Bezpłatny wstęp dla seniorów, dodatkowo specjalne oprowadzanie po muzeum 24 września o godz. 12.00: Kuratorskie oprowadzania dr Małgorzaty Gałęziowskiej po wystawie Zyski i straty, a następnie wystawy: Johann Gottfried Herder - pisarz i filozof historii, wielki obywatel Morąga (1744-1803), Mistrzowie portretu, Malarstwo holenderskie XVII wieku w zbiorach Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Grafika holenderska XVII wieku, Portret dworski XVIII-XIX wieku, Wnętrza stylowe, Malarstwo pejzażowe i rodzajowe XVII-XIX wieku, Pałac Dohnów 1945–1989, powstawanie z ruin.
R E K L A M A
banner
Dom „Gazety Olsztyńskiej” -23-24.09. Bezpłatny wstęp dla seniorów. Wystawy: Olsztyn. Szkice do dziejów miasta, Święci z warmińskich kapliczek, Przyznając się do polskości - szkoły polskie na Warmii i Mazurach (1929-1939).

Muzeum Przyrody w Olsztynie - 23-24.09. Bezpłatny wstęp dla seniorów, wystawy: Zwierzęta Warmii i Mazur, Krajobraz Warmii – fotografie Marka Kojro, Zwierzęta epoki lodowcowej.

Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim - 23-24.09. Bezpłatny wstęp dla seniorów, zwiedzanie wystaw: Być może na zamku& - wystawa fotografii Radosława Niemczynowicza, Dzieje budowlane zamku biskupów w Lidzbarku Warmińskim, Wystawa dawnego uzbrojenia, Pamiątki ze zbiorów Gabinetu Numizmatycznego Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie w 550-lecie II pokoju toruńskiego, Sztuka średniowieczna Warmii i Prus Krzyżackich, Malarstwo religijne ze zbiorów Muzeum, Portrety rodziny hrabiów z Siecina Krasickich, Metale kolorowe, Nowy blask herbu biskupa Michała Stefana Radziejowskiego, Wielcy mieszkańcy zamku lidzbarskiego, Malarstwo religijne ze zbiorów Muzeum, Pastele - kolekcja ze zbiorów Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Imago - malarstwo polskie XX/XXI w., Galeria malarstwa polskiego 1. połowy XX wieku.

Muzeum Mazurskie w Szczytnie - 23-24.09. Bezpłatny wstęp dla seniorów, zwiedzanie wystaw: Polacy z Kresów Wschodnich na Warmii i Mazurach, Wystawa broni białej i palnej z XVIII-XX wieku, Piękno zaklęte w muszli – ślimaki drapieżne, Amerykanin w Warszawie - stolica w obiektywie Juliena Bryana 1936-74, Ludowe kafle mazurskie, Kultura ludowa Mazurów, Meble i tkaniny mazurskie, Szczytno i okolice w przeszłości, W mazurskiej kniei, Józef Balicki. Łowiectwo pasją życia.

Muzeum w Mrągowie - 23.09. Bezpłatny wstęp dla seniorów, zwiedzanie wystaw: Galeria sztuki ludowej Warmii i Mazur, Widokówki starego Sensburga, Starożytne nekropolie powiatu mrągowskiego, Ernst Wiechert (1887-1950), Okolice Mrągowa w pradziejach, Świat zwierząt Pojezierza Mazurskiego, Mrągowo w fotografii 1945-1980.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl