Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2016-09-22 16:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Czwarta odsłona akcji „60+Kultura” odbędzie się w ten weekend w Olsztynie

Olsztyn24
 
W nadchodzący weekend kultura i edukacja będą bardziej dostępne dla sześćdziesięciolatków i starszych. Zupełnie za darmo albo za symboliczną odpłatnością seniorzy będą mogli odwiedzać placówki w stolicy regionu. 24 i 25 września kolejny raz odbędzie się akcja „60+Kultura”.

W BWA Galerii Sztuki (al. Piłsudskiego 38) w sobotę i w niedzielę o 12.00 odbędzie się bezpłatne oprowadzanie po aktualnych ekspozycjach. Oglądaniu prac będzie towarzyszyć pracownik galerii.

W sali głównej prezentowane są prace z cyklu „Życie. Kolekcja sztuki Marii i Marka Pileckich”. Wśród dzieł znanych olsztyńskich kolekcjonerów i miłośników sztuki są prace reprezentujące klasykę polskiej sztuki współczesnej. Tymczasem sala kameralna to „Dom” Weroniki Tadaj-Królikiewicz, czyli cykl prac rysunkowych. Nawiązują do przeszłości jej rodziny, ale i do historii Warmii i Mazur, dawnych Prus Wschodnich.
R E K L A M A
banner
BWA mieści się w tym samym budynku co Olsztyńskie Planetarium, dlatego warto zostać tu na dłużej. W czasie weekendowej akcji seniorzy będą mogli kupić bilety na seanse po 5 zł. Jeśli jednak wybiorą się z wnukami, to za każdą wejściówkę będzie trzeba zapłacić zaledwie 3 zł.

Do akcji włączyło się też Muzeum Warmii i Mazur. W tych dniach wstęp do wszystkich - nie tylko olsztyńskich (zamek, Dom Gazety Olsztyńskiej, Muzeum Przyrody) - oddziałów placówki dla osób 60+ będzie darmowy. Dodatkowo w sobotę (24.09) o 12.00 w Muzeum Przyrody (ul. Metalowa 8) odbędzie się prezentacja o gatunkach z „Polskiej czerwonej księgi zwierząt” połączona ze zwiedzaniem wystawy. Natomiast w niedzielne (25.09) południe wystawę w Domu Gazety Olsztyńskiej (pl. Targ Rybny 1) będzie można zwiedzić w towarzystwie kuratora.

Tegoroczna akcja organizowana jest już czwarty raz. W całej Polsce bierze w niej udział ok. 300 placówek. Jest elementem programu „Kultura dostępna”.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl