Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Katarzyna Masiewicz | 2017-09-20 18:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Spotkanie autorskie z Tomaszem Białkowskim w piątek w Planecie 11

Olsztyn24

13 września odbyła się ogólnopolska premiera najnowszej książki Tomasza Białkowskiego „Małe historie rodzinne”, wydanej nakładem wydawnictwa Muza. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na spotkanie z pisarzem do Biblioteki Multimedialnej Planeta11.

Olsztyńska premiera najnowszego dzieła autora m.in. „Rauszu”, „Powrozu” i „Teorii ruchów Vorbla” odbędzie się w piątek (22.09) o godz. 17.30. Spotkanie poprowadzi Magdalena Szydłowska, a fragmenty książki przeczyta Wiesława Szymańska. Po spotkaniu będzie można nabyć najnowszą książkę pisarza i zdobyć autograf.

O Autorze: Autor dziesięciu powieści: Dłużyzny (2005), Pogrzeby (2006), Mistrzostwo Świata (2008), Zmarzlina (2008), Teoria ruchów Vorbla (2011), Drzewo morwowe (2012), Kłamca (2012), Król Tyru (2013), Powróz"(2014), Rausz (2016) oraz zbioru opowiadań pt. Leze (2002) i sztuki Drzewo (FA-art 2003, nr 1-2). Prozę publikował w czołowych pismach literackich, a także kilku antologiach krajowych i zagranicznych. Wielokrotnie nagradzany, m.in. Nagrodą Ministra Kultury (zespołowa), Nagrodą Prezydenta Miasta Olsztyna oraz dwukrotnie Literacką Nagrodą Warmii i Mazur Wawrzyn (przyznawaną przez czytelników - za Zmarzlinę, przyznawaną przez Kapitułę Nagrody - za Teorię ruchów Vorbla). Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury w dziedzinie literatury. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
R E K L A M A
banner
Od wydawcy:
Trzy krótkie powieści składające się na „Małe historie rodzinne” stanowią różne odsłony ludzkich losów, naznaczonych z jednej strony prywatnymi traumami codzienności, a z drugiej próbą wpłynięcia na mechanizmy społeczne, polityczne i budowanie tzw. Wielkiej Historii.

Tomasz Białkowski jest bacznym obserwatorem i sprawnie rozpoznaje maski, jakie ludzie nakładają, wchodząc w relacje z innymi. Jego refleksje oscylują wokół tematów uniwersalnych i funkcjonujących w literaturze od zawsze, jednak autor wypracował własny, oryginalny język, dzięki któremu w niepowtarzalny sposób potrafi oddać ciężar ludzkich dramatów, psychologiczne niuanse, głębię cierpienia i samotności. Jego bohaterowie to ludzie żyjący w opresyjnych układach, w rzeczywistości boleśnie i niepokojąco prawdziwej, w której rządzi chłód, obojętność, puste gesty i wrogość i gdzie często jedynym ratunkiem jest zwyczajne pogodzenie się z sytuacją.

Ponury świat pięknie i przekonująco opisany, tak określił twórczość Tomasza Białkowskiego Leszek Bugajski, dodając, że proza Białkowskiego robi wrażenie, tym większe im silniej sobie uświadamiamy, że wszyscy jego bohaterowie poruszają się w dobrze nam znanych realiach.


Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl